• Start
  • Wiadomości
  • Setki nowych miejsc dla przedszkolaków. Kolejne placówki dla najmłodszych

Setki nowych miejsc dla przedszkolaków. Kolejne placówki dla najmłodszych

Przedszkole przy ul. Damroki na Jasieniu jest już niemal gotowe. Powstają fundamenty przedszkola na Chełmie, przy ul. Kolorowej, a w przypadku przedszkola przy ul. Jabłoniowej, także na Jasieniu, dobiegają końca procedury przetargowe. Co dzieje się obecnie na placach budowy placówek?
05.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dobiega końca budowa przedszkola przy ul. Damroki na Jasieniu

Jasień. Przy ul. Damroki trwają ostatnie prace

- Na terenie przedszkola trwają wewnętrzne prace wykończeniowe, w tym malowanie oraz kafelkowanie. Zakończono montaż sieci instalacji zewnętrznych. Obecnie wykonywane są podbudowy pod układ drogowy parkingu, chodników i drogi dojazdowej - wylicza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Trwa również montaż ogrodzenia oraz urządzeń na placu zabaw. Inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu br.

Na terenie obiektu trwają ostatnie prace wykończeniowe

Przedszkole przy ul. Damroki będzie nowoczesnym, energooszczędnym i wykonanym w przyjaznej dla środowiska technologii budynkiem. W placówce opiekę znajdzie 250 małych gdańszczan. Znajdują się w niej sale dydaktyczne dla 25-osobowych grup, sala wielofunkcyjna do wykorzystywania rotacyjnie, bądź do organizacji zajęć sportowych i uroczystości. Do każdej sali oddziału przylega sanitariat. W budynku znajdą się także pomieszczenia administracyjno-socjalne, techniczne oraz kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt .

Obiekt nie ma barier architektonicznych, dzięki czemu bez problemu dostaną się do niego osoby niepełnosprawne.


Przy ul. Kolorowej na Chełmie rozpoczęły się prace fundamentowe pod przyszłe przedszkole

Chełm. Przy ul. Kolorowej fundamentują

- Wykonawca inwestycji zakończył prace związane z przygotowaniem terenu oraz zaplecza budowy i przystąpił do robót związanych z budową płyty fundamentowej wraz z instalacjami - informuje Agnieszka Zakrzacka.

Przy ul. Kolorowej powstanie sześciooddziałowe przedszkole modułowe z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą. Nowy budynek będzie składał się z dwunastu symetrycznych modułów konstrukcyjnych ustawionych liniowo wzdłuż głównego korytarza. Będzie on dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przedszkole przygotowane będzie dla 150 dzieci. Także w tym obiekcie znajdzie się sala wielofunkcyjna, z której korzystać będą mogły wszystkie grupy przedszkolne. Będzie też kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu posiłki dla najmłodszych będą przygotowywane na miejscu.

Zgodnie z harmonogramem budowa tego obiektu powinna zakończyć się w październiku br.


Tak będzie wyglądać nowe przedszkole na Chełmie. Będzie gotowe jesienią br.

Jasień. Placówka przy ul. Jabłoniowej w trakcie procedur

25 maja upłynął termin składania ofert dotyczących budowy tego obiektu. Obecnie trwa ich sprawdzanie pod kątem formalno prawnym. Do 1 czerwca wykonawcy mieli czas na złożenie ewentualnych uzupełnień.

W tej 10-oddziałowej placówce opiekę znajdzie również 250 maluchów. Będzie to budynek modułowy o konstrukcji drewnianej, działający jako dwa niezależne przedszkola, ale posiadające wspólną część żywieniową, administracyjną oraz socjalną. Na terenie placówki znajdzie się także plac zabaw. Powstanie również dojazd do placówki połączony z istniejącym układem drogowym oraz miejsca parkingowe. Planowany termin rozpoczęcia budowy to czerwiec 2017 r., a zakończenia - lipiec 2018 r.

Przedszkole przy ul. Jabłoniowej powstanie w sąsiedztwie szkoły, której budowa powinna rozpocząć się także w czerwcu. 

Od września br. pociechy będzie można też posyłać do gotowego już od kilku miesięcy przedszkola przy ul. Dąbka. Jest ono przystosowane do opieki nad 175 dziećmi. TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów