• Start
  • Wiadomości
  • STARTUJ z kompleksową obsługą dla młodych przedsiębiorców

STARTUJ z kompleksową obsługą dla młodych przedsiębiorców

Gdańsk od wielu lat staje się atrakcyjnym miejscem do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Wsparcie dla innowacyjnych firm, dofinansowanie do nowo otwartej działalności to tylko przykłady działań, które zachęcają do przyjazdu nad morze. Jednak zanim ambitnie rzucimy się na głęboką wodę swojego biznesu, musimy uporać się z wieloma administracyjnymi formalnościami, czy też podniesieniem swoich kwalifikacji będąc „na swoim”.
26.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
OSS
Fot. GIK STARTER

 

Gdański STARTER od ponad 3 miesięcy realizuje usługę One Step Service, w ramach której klient otrzymuje kompleksowe wsparcie w zakresie informacji dotyczących rejestracji firmy, mentoringu i kontaktów w pozyskaniu ewentualnego dofinansowania. Szczególnie istotną kwestią jest konsultacja klientów z zagranicy w sprawach legalizacyjnych. Mimo, iż często mamy świetny pomysł na biznes, jesteśmy pracowici i przedsiębiorczy, to paraliżuje nas strach przed ryzykiem związanym z przejściem na własną działalność i jej rozwój.

 

Jak zminimalizować ryzyko?

W Gdańsku istnieje wiele instytucji otoczenia biznesu, które wspierają przedsiębiorców, przyciągają inwestorów i rozwijają kompetencję przyszłych młodych liderów. Aby móc rozwijać się i nie popełniać błędów, warto zgłosić się do gdańskiego STARTERA.

- Nasza nowa usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców ale i osób, które dopiero planują założyć swoją działalność. W ostatnim okresie pomagaliśmy głównie w wyborze najbardziej optymalnej formy prawnej, przedstawianiu procedur założenia działalności oraz informowaliśmy o najważniejszych aspektach, na które warto zwrócić uwagę. W przypadku bardzo skomplikowanych rozwiązań nasi eksperci podchodzą bardzo indywidualnie do danego problemu. Temat założenia działalności jest szczególnie ważny dla osób z zagranicy, ponieważ w krajach spoza Unii Europejskiej te procedury są inne, bardziej skomplikowane. – mówi Mariia Ruban z gdańskiego STARTERA. - Wynika to także z faktu, że jest zbyt mało informacji w tym zakresie w języku innym niż polski. Część klientów, która skorzystała z usługi One Step Service pochodzi z Niemiec, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Ambitni, młodzi migranci chcą być na swoim. Widać także duże zainteresowanie wykwalifikowanych specjalistów z Indii czy Pakistanu chcących otworzyć swoje firmy w Gdańsku.

OSS2
Fot. GIK STARTER

 

Świadome prowadzenie biznesu

Młode pokolenie to bardzo świadomi przyszli przedsiębiorcy. Jednak bardzo ważnym aspektem w prowadzeniu własnego biznesu jest jego forma prawna, wsparcie profesjonalisty w zakresie księgowym oraz harmonogram działań rozwoju marki. Mimo dużego potencjału, kreatywności wchodzących na rynek początkujących przedsiębiorców, warto zainwestować w powyższe kwestie. Sam pomysł to dopiero część sukcesu.

- Decyduję się na prowadzenie własnej działalności, ponieważ znam swoją wartość. Zdobyte doświadczenie chcę przełożyć na budowanie usług pod swoim nazwiskiem. Samemu trudno znaleźć odpowiedzi na różne aspekty prawne założenia własnej firmy, stąd skorzystałam z usługi gdańskiego STARTERA. – mówi Emilia Rainko, właścicielka „Błogo Studio”, oferującego aranżację wnętrz dla klienta indywidualnego, która skorzystała z usługi One Step Service.

 

OSS1
GIK STARTER

 

Wymiana doświadczeń z zagranicą

One Step Service to usługa, którą Inkubator STARTER mógł się pochwalić podczas wizyt studyjnych, które w ostatnim czasie odbyły się w Gdańsku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się grupa węgierskich startupów. Młodzi uczestnicy programu Smart Takeoff przyjechali do Polski w celu zaznajomienia się z rynkiem i w poszukiwaniu nowych partnerstw oraz klientów.

- Widzimy coraz większe zainteresowanie usługą wśród naszych północnych sąsiadów z Litwy i Łotwy, którzy już teraz poprosili nas o szczegóły by móc zaimplementować u siebie podobny projekt. – tłumaczy Bogdan Zhukevych z gdańskiego STARTERA.

Informację o usłudze świadczy również Urząd Miasta w Gdańsku. W jednostkach, w których można zarejestrować działalność gospodarczą, potencjalni zainteresowani mogą uzyskać podstawowe informacje oraz zostaną bezpośrednio przekierowani do gdańskiego STARTERA by uprościć ścieżkę administracyjną.

Jeżeli masz pomysł na biznes, jeżeli zatrudniasz cudzoziemców i potrzebujesz konsultacji w zakresie legalizacji pobytu lub potrzebujesz informacji o procedurach wizowych aplikuj https://inkubatorstarter.pl/one-step-service/

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania