• Start
  • Wiadomości
  • Ruszył remont al. Hallera, stara nawierzchnia znika. Zobacz relację wideo z przebiegu prac

Ruszył remont al. Hallera, stara nawierzchnia znika. Zobacz relację wideo z przebiegu prac

Od 4 kwietnia na okres pięciu miesięcy trzeba uzbroić się w cierpliwość jadąc al. Hallera w Gdańsku. Trwa tu gruntowny remont jezdni. Kosztująca ok. 2,9 mln zł gruntowna modernizacja drogi ma, zgodnie z planem, zakończyć się w sierpniu 2022 r. Odwiedziliśmy miejsce prac z naszą kamerą, żeby zobaczyć postępy prac.
08.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na wyłączonym z ruchu pasie jezdni trwa usuwanie starej nawierzchni
Na wyłączonym z ruchu pasie jezdni trwa usuwanie starej nawierzchni
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Remontem objęty jest odcinek al. Hallera od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (jezdnia w stronę Wrzeszcza). Od 4 kwietnia pracuje już tu sprzęt ciężki. W szybkim tempie znika stara nawierzchnia i krawężniki. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku al. Hallera.

Remont odcinków al. Hallera miał również miejsce wcześniej. Dwa lata temu modernizację przeszedł równoległy odcinek - w kierunku Brzeźna, a w 2021 r. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nadzorował remont nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej i fragmentu al. Hallera (jezdnia w kierunku Brzeźna) od ul. Grudziądzkiej do ul. Chrobrego.

Zobacz relację wideo:


Samochody na zwężonym odcinku alei zwalniają. W czasie prac remontowych trzeba się liczyć z utrudnieniami. Wprowadzona została nowa organizacja ruchu, obowiązywać ma co najmniej przez miesiąc. Zwężona została jezdnia al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany). Kierowcy poruszają się lewym pasem. Podczas wykonywania nowej jezdni utrudnienia będą też dotyczyć pieszych. Przy skrzyżowaniach zwężony zostanie chodnik. Zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul. Lilli Wenedy w al. Hallera. Mieszkańcy ul. Lilli Wenedy będą musieli korzystać z ul. Dubois.

Remont zaplanowano na 5 miesięcy
Remont zaplanowano na 5 miesięcy
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp. z o.o. Koszt remontu wynosi ok. 2,9 mln złotych. Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia 2022 r.

Budżet Obywatelski 2023. Jakie kwoty przypadną poszczególnym dzielnicom?

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania