• Start
  • Wiadomości
  • Rusza modernizacja kolejnego odcinka ul. Uranowej. Zmiana organizacji ruchu

Rusza modernizacja kolejnego odcinka ul. Uranowej. Zmiana organizacji ruchu

We wtorek, 5 maja, rozpoczną się prace modernizacyjne na ulicy Uranowej na odcinku od ulicy Krzemowej do ulicy Biskupa Dominika. W związku z remontem, kierowcy i piesi muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Zmiany potrwają około 4 miesięcy.
04.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ul. Uranowa
Ul. Uranowa na gdańskiej Oruni Górnej. Modernizacja ma się zakończyć we wrześniu tego roku 
gdansk.ukosne.pl

 

W zakresie prac znajdzie się wymiana nawierzchni jezdni, przebudowa chodników i miejsc postojowych wzdłuż ulicy, wymiana wpustów deszczowych, regulacja studzienek oraz budowa dwóch progów zwalniających w ciągu ulicy Uranowej.

Zakres robót wymaga zmian w organizacji ruchu, które wprowadzane będą etapami w miarę postępu prac. Na czas prac zamknięte zostaną chodniki, a Wykonawca zapewni dojścia do budynków. Dodatkowo, w trakcie robót będą sukcesywnie zajmowane kolejne miejsca parkingowe wzdłuż ulicy, które będą ponownie udostępniane po wykonaniu nowych. W trakcie wymiany nawierzchni na ulicy Uranowej będzie funkcjonować ruch jednokierunkowy po jednym pasie ruchu, w kierunku od ul. Krzemowej w stronę ul. Emilii Hoene. Najpierw zostanie zamknięty prawy, a następnie lewy pas jezdni. Tymczasowa organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 4 miesiące. O szczegółach wprowadzanych zmian będziemy informować z wyprzedzeniem.


ZOBACZ ZMIANY NA MAPIE (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Uranowa 04-05-20 mala

 

Modernizacja chodników i jezdni ulicy Uranowej jest realizowana w ramach Programu Modernizacji Chodników. Wykonawcą prac jest firma Kruszywo sp. z o.o. Koszt prac wyniesie ok. 754 tys. zł. Planowany termin zakończenia robót to wrzesień 2020 r.

oprac. WG

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami