Matarnia. Roboty drogowe na ul. Budowlanych - mają potrwać do września 2023 roku

27 października rozpoczną się prace związane z rozbudową ul. Budowlanych na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. W związku z robotami planowane są zmiany w organizacji ruchu. Realizacja inwestycji, zgodnie z harmonogramem, potrwa do września 2023 r.
( 25.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rozpoczyna się, wyczekiwana przez kierowców, rozbudowa ul. Budowlanych
Rozpoczyna się, wyczekiwana przez kierowców, rozbudowa ul. Budowlanych
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Utrudnienia w ruchu na ul. Budowlanych od 27 października

W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac drogowych na ul. Budowlanych. W czwartek, 27 października, od godzin porannych wprowadzone zostanie naprzemienne zwężenie prawego lub lewego pasa jezdni na tej ulicy, na odcinku objętym pracami.  Zwężenia będą wprowadzane punktowo, w zależności od prowadzonych robót. Prace będą też trwały na poboczach i skarpach. Na całym remontowanym odcinku ul. Budowlanych obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zakaz wyprzedzania.

W związku z rozpoczęciem tej inwestycji, zamknięty zostanie również odcinek ul. Jesiennej, na którym będą trwały prace rozbiórkowe i przygotowawcze związane z wykonaniem nowej kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji znajdujących się na dalszym odcinku ulicy możliwy będzie poprzez inny odcinek ul. Jesiennej i ul. Sąsiedzką.

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Jakie prace zaplanowano na ul. Budowlanych?

Ulica Budowlanych zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Droga zostanie poszerzona na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Po zakończeniu budowy, w kierunku przystanku PKM kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku ul. Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną też sieci podziemne, m.in. gazowa, ciepłownicza i energetyczna.

Umowę podpisano z Firmą Budowlano-Drogową MTM SA. Realizacja inwestycji potrwa do września 2023 r. Jej koszt to blisko 30 mln złotych. Odbiory mają zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oprac. KG