Rozpoczynają się roboty drogowe na Dolnym Mieście

W poniedziałek 29 maja 2023 roku rozpoczną się prace drogowe związane z przebudową czterech ulic Dolnego Miasta w ramach Programu Rewitalizacji. Powstaną nowe sieci podziemne, równe chodniki i bruk na jezdni, do tego stylizowane miejskie meble i oświetlenie.
28.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
budynek na środku, otoczony kamienną drogą
W kwietniu 2023 roku władze Gdańska podpisały umowę na: „Przebudowę i modernizację dróg i infrastruktury podziemnej wraz z zagospodarowaniem terenu dla obszaru ul. Chłodnej, ul. Sempołowskiej, ul. Królikarnia i Reduta Dzik w ramach zadania Rewitalizacja Dolnego Miasta”
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Cztery pociągi elektryczne pojadą linią PKM w czerwcu, a mogło być ich więcej

W poniedziałek 29 maja w godzinach porannych planowane jest zamknięcie łącznika pomiędzy ul. Sempołowskiej z ul. Królikarnia. Ponadto planowane jest zawężenie jezdni ulicy Sempołowskiej na skrzyżowaniu z ul. Królikarnia. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca czerwca. Dojścia piesze zostaną zachowane.

Aktualizacja Systemu Tras Rowerowych dla Gdańska - zobacz gotowy projekt STeR 2.0

Zmiany w organizacji ruchu związane są z rozpoczynającą się przebudową czterech ulic na terenie Dolnego Miasta - ulica Królikarnia, Sempołowskiej, Chłodnej i Reduta Dzik. Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska S.A.

mapa przedstawiająca zamknięty odcinek drogi

TV

Majówka z odnowioną Twierdzą Wisłoujście rozpoczęta. Koszary Napoleońskie otwarte