Co wzbudzi największe emocje podczas sesji RMG? Rozmowa z radnymi - środa godz.13

W najbliższy czwartek, 9 lutego odbędzie się LIX sesja rady Miasta Gdańska. Tradycyjnie przed obradami zaprosiliśmy do naszego studia przedstawicieli wszystkich klubów radnych, żeby przybliżyć tematykę, która ma być poruszana. Emisja programu „Wszystkie Strony Miasta” w środę 8 lutego o godz. 13.00. Zapraszamy!
( 07.02.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
potrójne zdjęcie (fotomontaż) portrety młodej, długowłosej kobiety w okularach, starszego mężczyzny z siwizną w garniturze i kobiety w średnim wieku z krótkimi włosami w okularach, wszyscy siedzą na sali plenarnej za pulpitami
Nz. (od lewej) Kamila Błaszczyk (KO), Bogdan Oleszek (WdG) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

LIX sesja Rady Miasta Gdańska- porządek obrad

To będzie pierwsze spotkanie radnych w tym roku poświęcone sprawom miejskim. W porządku obrad LIX sesji Rady Miasta Gdańska znalazło się 29 uchwał, które dotyczą m.in. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2023 rok oraz przystąpień do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kilku lokalizacjach.

Gorąco zapowiada się dyskusja nad uchwałą ws. ustalenia maksymalnych cen za przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego oraz wysokości opłat dodatkowych i opłat manipulacyjnych. Podobnie może być też podczas uchwalania wysokości opłat dotyczących sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

Danuta Wałęsa uhonorowana przez Radę Miasta Gdańska podczas uroczystości w Dworze Artusa 

O te wszystkie kwestie zapytamy naszych gości w programie „Wszystkie Strony Miasta”. Zaproszenie do naszego studia przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk - wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk - radna klubu Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek - radny klubu Wszystko dla Gdańska,

W tym tygodniu odbyła się już jedna, nadzwyczajna, sesja Rady Miasta, podczas której wręczono Danucie Wałęsie tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska. Zapytamy naszych gości o wrażenia z tej uroczystości. Będzie też okazja, żeby przypomnieć sylwetkę zasłużonego dla Miasta i Polski ks. infułata Stanisława Bogdanowicza, bowiem podczas LIX sesji radni zdecydują o nadaniu jednemu z miejskich skwerów jego imienia.

Porządek obrad LIX sesji RMG (124.66 KB, docx)

„Wszystkie Strony Miasta” - emisja w środę, 8 lutego o godz. 13.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!