Rozbudowa ul. Kartuskiej. W piątek rozstrzygnięto przetarg na realizację tej inwestycji

Niespodzianki nie było. Przetarg na rozbudowę ul. Kartuskiej, jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w naszym mieście, wygrało konsorcjum firm: Kruszywo Sp.z.o.o oraz Bituminium Sp. z o.o. Inwestycję zrealizują za 37, 4 mln złotych (to była najtańsza oferta). W piątek, 19 czerwca, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oficjalnie ogłosiła wynik rozstrzygniętego przetargu.
19.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ul. Kartuska, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów, stanowi dziś wąskie gardło przy wjeździe bądź wyjeździe z miasta
Ul. Kartuska, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów, stanowi dziś wąskie gardło przy wjeździe bądź wyjeździe z miasta
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Kiedy formalności stanie się zadość, rozbudowę ul. Kartuskiej, na odcinku kokoszkowskim, będzie można rozpocząć. Niewykluczone, że stanie się to już w lipcu br.

Zakończony właśnie przetarg dotyczył rozbudowy ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów.

Projekt obejmuje odcinek o długości około 1,2 km. Po zakończeniu prac, na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Rozbudowane i zbudowane zostaną skrzyżowania ul. Kartuskiej z drogami poprzecznymi, które również - w niezbędnym zakresie - zostaną rozbudowane. Projekt zakłada też budowę dróg serwisowych do obsługi terenów przylegających do ul. Kartuskiej oraz rozbudowę i budowę ulic poprzecznych w dostosowaniu do nowego układu komunikacyjnego ul. Kartuskiej: ul. Inżynierską, ul. Nową Inżynierską, ul. Fabryczną oraz drogi zapewniające spójność układu komunikacyjnego.

Wybudowane zostaną także nowe chodniki, oświetlenie, a na wyznaczonym fragmencie także droga rowerowa.

 

Gdańsk uzyskał 13,5 mln zł na rozbudowę trasy W-Z. Będą dwie jezdnie do Kokoszek

 

Inwestycja zakłada także budowę sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych i gazowej. Przewiduje się również montaż ekranów akustycznych.

Ul. Kartuska jest przedłużeniem trasy W-Z w Gdańsku i częścią drogi krajowej nr 7. To ważny szlak komunikacyjny zapewniający połączenia regionalne oraz ponadregionalne. Cały projekt rozbudowy tej drogi - na odcinku od ul. Otomińskiej do granicy miasta Gdańska - zakłada budowę drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o przekroju dwujezdniowym dwupasowym.

Prace powinny zakończyć się w IV kwartale 2021 roku.

Do przetargu stanęło osiem firm. DRMG zabezpieczyła na realizację inwestycji 49 mln złotych. Większość złożonych ofert zmieściła się w tym budżecie.

 

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska