• Start
  • Wiadomości
  • Rok szkolny 2021/22 zakończony. Teraz odpoczynek i czas spędzony z bliskimi

Rok szkolny 2021/22 zakończony! Teraz odpoczynek i czas spędzony z bliskimi

W piątek, 24 czerwca 2022 roku ponad 80 tysięcy gdańskich uczniów i przedszkolaków z placówek samorządowych i niesamorządowych rozpoczęło wakacje. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego i wręczeniu wyróżnień dla uczniów i uczennic z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej wzięła udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która m.in. przeprowadziła wywiad z licealistami na swój facebookowy profil.
( Publikacja: 24.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koniecroku1
Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w tym roku w VIII Liceum Ogólnokształcącym, które jest jednym z 21 liceów działających na terenie Gdańska, a także jednym z najdłuższą tradycja.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Oficjalny koniec roku w VIII LO w Gdańsku 

Rok szkolny w placówkach samorządowych zakończyło dziś ponad 60 tysięcy uczniów i przedszkolaków. Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w tym roku w VIII Liceum Ogólnokształcącym, które jest jednym z 21 liceów działających na terenie Gdańska, a także jednym z najdłuższą tradycja.


Gdańskie pływalnie zapraszają latem mieszkańców i turystów - harmonogram i cennik

- Za nami trudny rok, ogrom wyzwań, z którymi borykali się nie tylko nauczyciele, ale całe społeczności szkolne, w tym też uczniowie. Dziękujemy za ich otwartość i wsparcie, chociażby w ostatnich miesiącach, gdy w naszych gdańskich placówkach przyjęliśmy niemal 3500 dzieci uciekających przed tragedią wojny w Ukrainie - mówiła w trakcie zakończenia roku Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Przed nami wyczekiwane wakacje. Niech będą czasem samorozwoju, odpoczynku, czasu spędzonego z bliskimi i przyjaciółmi. Gdańskie hasło budowania wspólnoty współpracy nie zamyka się wraz z rozdaniem świadectw. Dziękujemy również nauczycielom i dyrekcji szkoły za ich otwartość i elastyczność w prowadzeniu szkoły w sposób zrównoważony w niepewnych czasach.

Z prawej strony dzieczyna w spódnicy z mikrofonem, z lewej dwóch chłopaków
Uczniowie VIII LO w Gdańsku przygotowali program artystyczny na zakonczenie roku szkolenego 2021/22.
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Osiągnięcia i realizacje. Jakie nagrody zdobyli gdańscy uczniowie? 

Zakończenie roku szkolnego to także czas podsumowań. W ostatnich miesiącach do egzaminu 8-klasisty przystąpiło ponad 4 800 uczniów, natomiast egzamin maturalny pisało ponad 3 500 licealistów. Uczniowie z Gdańska mają na koncie ważne osiągnięcia edukacyjne: 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Bohdana Warhala na Słowacji w kategorii zespoły kameralne - Kwartet smyczkowy uczniów V LO i XIX LO w Gdańsku, Wicemistrzostwo świata w 43. światowych finałach Odysei Umysłu w USA - drużyna 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku oraz Wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Turnieju Debat Oxfordzkich - drużyna I LO Gdańsk.

Dobra zabawa na początek wakacji

W minionym roku udało się także zdobyć kilka medali sportowych Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - złoty medal w kat. ćwiczenia na drążku, Indywidualne Mistrzostwa Polski - złoty medal w kat. gimnastyka sportowa, Mistrzostwa Europy Kadetów w Rydze - złoty medal w kat. judo, Mistrzostwa Polski - złoty medal w kat. rzut oszczepem, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6: Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - srebrny medal.

Co zaplanowano w Gdańsku w ramach "Akcji Lato 2022"? 

Aleksandra Dulkiewicz przeprowadza wywiad z licealistami z VIII LO. Zobacz relację LIVE z profilu facebookowego prezydent Gdańska:

Udało się również zrealizować przy szkołach projekt GratoSfera. Są to miejsca, które służą aktywności dzieci na dworze. Każda GratoSfera składa się z kontenera morskiego/magazynu zawierającego tzw. „Loose Parts”, czyli elementów służących zabawie np. plastikowe rury i plecione siatki, pudła, “dorosłe” ubrania i nakrycia głowy, opony, beczki, drewniane szpule, zużyty sprzęt elektroniczny oraz z terenu zielonego o powierzchni ok. 200 mkw. 

A teraz uwaga! Rok szkolny 2022/23 rozpocznie się w czwartek, 1 września.