• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w ruchu drogowym na ul. Słowackiego. Będą nowa nawierzchnia jezdni i chodniki. MAPA

Zmiany w ruchu drogowym na ul. Słowackiego. Będą nowa nawierzchnia jezdni i chodniki. MAPA

W pierwszym etapie prac kierowcy mogą się spodziewać utrudnień na odcinku od ul. Reymonta do ul. Chrzanowskiego. Kierowców obowiązują objazdy. Prace na tym odcinku potrwają do 1 listopada 2020 r. W pozostałej części ulicy ruch pozostaje dwukierunkowy. Wystąpią zmiany w komunikacji miejskiej.
23.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment ul. Słowackiego na odcinku od ul. Reymonta do ul. Chrzanowskiego zmieni oblicze
Fragment ul. Słowackiego na odcinku od ul. Reymonta do ul. Chrzanowskiego zmieni oblicze
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w postaci ruchu jednokierunkowego - zamknięty zostanie pas ruchu w kierunku ul. Chrzanowskiego.

Prace są związane z kompleksową modernizacją dolnego odcinka ul. Słowackiego w Gdańsku. W zakres inwestycji wchodzi modernizacja infrastruktury podziemnej (wodociąg, kanalizacja sanitarna, budowa kanalizacji deszczowej).

Na całej długości zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni (asfaltowa), chodniki (płytki betonowe) zagospodarowanie zieleni przyulicznej. U zbiegu ulicy Słowackiego i Reymonta powstanie rondo. Wzdłuż ulicy zostaną zlikwidowane zatoki autobusowe.


ZMIANY W RUCHU DROGOWYM - MAPA

slowackiego mapa

 

Inwestycja jest realizowana przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap III, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności na lata 2014-2021. Prace będą realizowane przez firmę WODKAN-Grzenkowicz Sp. z o.o. Koszt prac to 8 569 410, 10 zł brutto.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest 31 stycznia 2022 r.


Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z modernizacją w/w sieci wodno-kanalizacyjnej od środy, 24 czerwca, zmianie ulegnie trasa autobusów linii 116 i 136 w kierunku przystanku „Wrzeszcz PKP”.

Zamiast ulicą „starą” Słowackiego autobusy pojadą przez al. Żołnierzy Wyklętych. Na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach „Trawki” i „Cmentarz Srebrzysko”.

Trasa w przeciwnym kierunku nie zmieni się.