Remont skrzyżowania. UWAGA - będzie komunikacja zastępcza na Stogi

W dniach 27-30 kwietnia w związku z przebudową skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie - Chmielna nastąpi czterodniowa przerwa w ruchu tramwajów jadących z centrum Gdańska na Stogi. Remont jest wprawdzie krótki, ale warto zapoznać się ze zmianami w komunikacji.

Remont skrzyżowania. UWAGA - będzie komunikacja zastępcza na Stogi
A
A
data publikacji: 16 kwietnia 2018 r.

Na Stogi w ostatnich dniach kwietnia tylko autobusem zastępczym T8
Na Stogi w ostatnich dniach kwietnia tylko autobusem zastępczym T8
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Remont skrzyżowania zaplanowano dokładnie na początek tzw. długiego weekendu. Utrudnienia będą, ale ruch pasażerski jest wówczas mniejszy, bo mieszkańcy nie jadą do pracy czy do szkół, Najistotniejsza zmiana, którą warto zapamiętać dotyczy tego, że na Stogi, również na plażę, w zastępstwie tramwaju kursować będzie autobus.

Szczegóły zmian w czasie remontu 27-30 kwietnia
Na trasie od Dworca Głównego PKP przez Przeróbkę do Stogów Plaży zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza – linia T8.

Jednocześnie nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych:
  • 3 – zamiast do/ze Stogów pojedzie do/z dzielnicy Chełm/Witosa
  • 8 – zamiast do/ze Stogów pojedzie do/z dzielnicy Siedlce
  • 9 – zamiast do Przeróbki, będzie zawracała pętlą uliczną: Strzyża PKM – ul. 3 Maja – Śródmieście - SKM – Wały jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik – Strzyża


To nie koniec komunikacyjnych zmian na Stogach. Niebawem ruszy duża inwestycja związana z kolejnym etapem Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej (IVa). Chodzi o przebudowę infrastruktury tramwajowej ul. Budzysza, ul. Stryjewskiego i ul. Nowotnej. Nowe torowisko wybuduje konsorcjum, którego liderem jest spółka Aldesa Construcciones Polska. Koszt inwestycji to 110,6 mln złotych. Z uwagi na wartość inwestycji dokumenty musi sprawdzić jeszcze Urząd Zamówień Publicznych.


Czytaj też:

Stogi. Nowe torowisko, przystanki, chodniki, ścieżki rowerowe i światłaMarek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora