Race for the Cure 2023. Pobiegły, by wspierać chorych na raka piersi

W Gdańsku, na zielonych terenach wokół Hevelinum, odbyła się w sobotę, 24 września 2023 r., piąta edycja największego w Europie biegu i marszu wspierającego chorych na raka piersi. Długość trasy biegu wynosiła 5 km, a marszu 2,5 km. Uczestnicy mogli też skorzystać podczas pikniku z konsultacji medycznych.
24.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy kobiety biegną - mają w rękach kije do nordic walking i różowe i białe koszulki, są roześmiane
Październik to miesiąc świadomości raka piersi. W Gdańsku, tak jak w Poznaniu i wielu miejscach w Europie, odbyły doroczne biegi i marsze promujące profilaktykę raka piersi
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Posłuchaj rozmowy o Race for the Cure i działaniach Fundacji OmeaLife

Trasa biegu liczyła 5 km i składała się z dwóch pętli o długości około 2,5 km. Uczestnicy startowali w różowych i białych koszulkach - różowe założyły osoby dotknięte chorobą, a białe nosili ci, którzy je wspierają. Uczestniczono indywidualnie lub drużynowo - z rodziną, przyjaciółmi bądź kolegami z pracy. 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Bieg ma międzynarodowy charakter - organizowany jest w Gdańsku i w Poznaniu, a także w kilkudziesięciu innych miastach Europy. W Gdańsku przygotowuje wydarzenie lokalna fundacja OmeaLife.

Dochód zebrany ze sprzedaży pakietów startowych posłuży finansowaniu programów pomocowych dla podopiecznych fundacji, czyli kobiet w trakcie i po zakończeniu leczenia raka piersi.

Dwie kobiety - w różowej i białej koszulce, stoją na tle flag Gdańska i fundacji. Robią sobie selfie
Race for the Cure 2023 - to już piąta edycja wydarzenia. Bieg odbył się w niedzielę, 24 września. W Gdańsku organizuje go Fundacja OmeaLife
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fundacja OmeaLife wspiera pacjentów z rakiem piersi merytoryczne i emocjonalnie, to jej misja. Zobacz statut fundacji

Dane fundacji OmeaLife

  • ul. Aleja Grunwaldzka 53, 80-241 Gdańsk
  • tel: 575752763
  • e-mail: biuro@omealife.pl

Osoby biorące udział w wydarzeniu odwiedzały po biegu także Strefę Zdrowia GUMed & UCK, która oferowała konsultacje ze specjalistami: z dietetykiem, dermatologiem, chirurgiem plastycznym oraz położną.