• Start
  • Wiadomości
  • Margaret, Golden Life, DJ Adamus - tysiące gdańszczan powitały Nowy Rok na koncertach

Margaret, Golden Life, DJ Adamus - tysiące gdańszczan powitały Nowy Rok na koncertach

Margaret w Jarze Wilanowskim, Golden Life w Parku Oruńskim i DJ Adamus na molo w Brzeźnie - Miasto przygotowało w tym roku trzy koncerty sylwestrowe, na których bawiło już od godz. 22 wielu gości. Imprezy zostały zorganizowane na większej przestrzeni z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców i chociaż w Gdańsku nie organizowano oficjalnego pokazu fajerwerków czy laserów, ale niebo i tak w wielu miejscach rozbłysło.
( Publikacja: 01.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na plaży stoi balon z napisem GAK i tłum ludzi zgormadzonych przy molo
Brzeżno. Tu zabawa sylwestrowa podzielona była na dwie strefy, publiczność stała po obu stronach mola
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

 

Golden Life to weterani gdańskiej sceny rockowej. Ich koncert sylwestrowy w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim otwierał trasę koncertową z okazji 35-lecia zespołu. Uczestniczyło w nim około 600 osób. Publiczność świetnie się bawiła - tańczyła i śpiewała z zespołem, chociaż nie zapominała o obostrzeniach sanitarnych. Nowy Rok przywitał z obecnymi zastępca Prezydent Gdańska Piotr Grzelak.

 

Park Oruński
Park Oruński. Rozbawiona publiczność w Amfiteatrze Orana
fot. Aleksandra Salwarowska/Scena Muzyczna GAK

 

 

Park Oruński
Park Oruński - na scenie Golden Life!
fot. Aleksandra Salwarowska/Scena Muzyczna GAK

 

 

Występ Margaret w Jarze Wilanowskim poprzedził koncert DJ’a BezKsywy. Zabawę na tym sylwestrze wybrało prawie 2 tysiące osób, część z nich zdecydowała się pozostać poza granicami wydarzenia - gdzie nie obowiązywały ograniczenia: zakaz wejścia z butelkami alkoholu czy materiałami pirotechnicznymi. Margaret szybko rozgrzała publiczność, śpiewając znane hity, jak “Cool Me Down”, z którym zakwalifikowała się w 2016 roku do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, ale też nowe utwory. Tuż przed północą zabrzmiały: “Serce baila” i “Heartbeat”.

 

Margaret w Jarze Wilanowskim. Na koncert przyszli głównie młodzi, w tym wielu fanów, którzy chętnie krzyczeli z widowni, że artystkę po prostu kochają. Margaret odwzajemniała te wyznania i na pożegnanie starego roku dała występ, który wszystkim się podobał
Margaret w Jarze Wilanowskim. Na koncert przyszli głównie młodzi, w tym wielu fanów, którzy chętnie krzyczeli z widowni, że artystkę po prostu kochają. Margaret odwzajemniała te wyznania i na pożegnanie starego roku dała występ, który wszystkim się podobał
Marcin Szeląg/Scena Muzyczna GAK
Margaret z zespołem. Sylwestrowy wieczór w Jarze Wilanowskim sprawił radość wielu gdańszczankom i gdańszczanom
Margaret z zespołem. Sylwestrowy wieczór w Jarze Wilanowskim sprawił radość wielu gdańszczankom i gdańszczanom
Marcin Szeląg/Scena Muzyczna GAK

 

Zachwycona publiczność wyznawała Margaret miłość, a ona na okrzyki “kocham Cię” odpowiadała równie ciepło. “Życzę Wam wszystkiego najlepszego” krzyczała schodząc ze sceny, ale to jeszcze nie był koniec. Na bis zaśpiewała swój najnowszy singiel (z 2021 roku) "Tak na oko", który promuje teledysk nagrany na słonecznych plażach w Rimini. 

O północy życzenia gdańszczanom i gdańszczanom złożył zastępcę prezydent Gdańska Piotr Borawski: “Bądźcie szczęśliwi, bądźcie zdrowi, żyjemy w fantastycznym miejscu na Ziemi - w naszym Gdańsku! Do siego roku!”

tłum uśmiechniętych ludzi, nad którymi widnieje duża butelka szampana
Przy bitach DJ Adamusa i Wet Fingers, Mafii Mike'a i Ady Szulc w Brzeźnie bawili się gdańszczanie w bardzo różnym wieku
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

W Brzeźnie elektroniczne bity nabijał DJ Adamus w towarzystwie Wet Fingers, Mafia Mike i Ady Szulc. Scena usytuowana była tradycyjnie na molo, a publiczność podziwiała artystów stojąc po obu stronach plaży. Taka aranżacja miejsca dla uczestników - dwie strefy i większa przestrzeń (większa niż dwa lata temu, ponieważ rok temu nie organizowano sylwestrowych zabaw ze względu na pandemię) były podyktowane zasadami bezpieczeństwa. Do każdej ze stref mogło wejść około 1000 osób.  

Zastępca Prezydent
W Brzeźnie o północy życzenia gdańszczanom złożył Alan Aleksandrowicz, zastępca Prezydent Gdańska 
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

O północy bawiącym się mieszkańcom życzenia złożył zastępca Prezydent Gdańska Alan Aleksandrowicz. Nieco wcześniej, ostatnie sekundy do kulminacyjnej godziny, odliczano przy dźwiękach dzwonów carillonu, a na powitanie Nowego Roku zabrzmiał utwór skomponowany specjalnie na taką okazję przez Monikę Kaźmierczak, miejską carillonistkę.     

Jak bawili się gdańszczanie na sylwestra 2021?

 

To były bardzo udane sylwestrowe imprezy. Nie zawiodły wybory muzyczne, frekwencja, a nawet pogoda. Warto dodać, że organizatorowi - Gdańskiemu Archipelagowi Kultury - wszystkich trzech wydarzeń sylwestrowych w mieście przyświecała zasada dbania o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, którzy po północy wrócili do domów przygotowanymi na ten cel miejskimi autobusami i tramwajami.

W mieście nie organizuje się już od kilku lat oficjalnych pokazów fajerwerków ani laserów.

Tekst powstał dzięki pomocy Pauliny Chełmińskiej, rzeczniczki GAK, Marcina Szeląga oraz Aleksandry Salwarowskiej ze Sceny Muzycznej GAK, organizatora wydarzeń.