Przetarg na wyposażenie Kunsztu Wodnego

W piątek, 18 lutego ogłoszono przetarg na wyposażenie i aranżację wnętrz Kunsztu Wodnego. W obiekcie będzie funkcjonował Instytut Kultury Miejskiej.
21.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kunszt Wodny to licząca 3 tysiące metrów kwadratowych nowoczesna przestrzeń
Kunszt Wodny to licząca 3 tysiące metrów kwadratowych nowoczesna przestrzeń
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Kunszt Wodny znajduje się w samym centrum Gdańska, nieopodal Bramy Wyżynnej. Budynek, w którym mieścić się będzie centrum kulturalno-turystyczne stanowić będzie wizytówkę miasta. 

Na 3 tysiącach metrów kw.. zaplanowano nowoczesną, otwartą przestrzeń z wygodnymi kanapami oraz mobilnymi czerwonymi elementami dekoracyjnymi – tak w skrócie wyglądać będą wnętrza Kunsztu Wodnego. Przestrzeń została zaaranżowana zgodnie z ideami nowoczesnej instytucji kultury o otwartym charakterze. Zawiera w sobie zarówno przestrzeń open space na parterze, jak i pomieszczenia z przeznaczeniem na biura, kawiarnię oraz sale konferencyjne.

W piątek, 18 lutego, ogłoszono przetarg na wyposażenie sali audytoryjnej znajdującej się w budynku Kunsztu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach przetargu wykonawca zajmie się wykończeniem i wyposażeniem łazienek, a także m.in. budową sieci teleinformatycznej do obsługi obiektu. Ponadto w ramach zadania planowane jest wyposażenie sali wielofunkcyjnej w system elektroakustyczny, oświetlenia i mechaniki sceny.

Roboty sanitarne i teletechniczne potrwają 6 miesięcy, a prace związane z wykończeniem sali audytoryjnej 10 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest 18 marca.

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku