• Start
  • Wiadomości
  • Zgłosiło się 6 firm. Przetarg na remont kolejnego fragmentu ul. Chłopskiej zakończony

Zgłosiło się 6 firm. Przetarg na remont kolejnego fragmentu ul. Chłopskiej zakończony

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otworzyła w piątek, 7 lutego, oferty na wykonanie modernizacji odcinka ul. Chłopskiej. Wymienić trzeba m.in. nawierzchnię jednej z najpopularniejszych gdańskich arterii. Co istotne, wszystkie zaproponowane oferty "mieszczą się" w budżecie zabezpieczonym na ten cel przez Miasto.
07.02.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sześć firm jest zainteresowanych przeprowadzeniem remontu na odcinku ul. Chłopskiej
Sześć firm jest zainteresowanych przeprowadzeniem remontu na odcinku ul. Chłopskiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Na realizację tej inwestycji przewidziano 2,455 mln złotych. Najniższa zaproponowana oferta opiewa na kwotę ponad 891 tys. złotych.

Prace remontowe prowadzone będą na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku Gdańska. Zmodernizowany zostanie fragment o długości około 650 metrów. 

- Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków usytuowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej - wylicza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która będzie nadzorować realizację tej inwestycji.

Remont ul. Chłopskiej powinien zakończyć się w czerwcu, a więc jeszcze przed wakacjami.

Do przetargu przystąpiło sześć zainteresowanych firm. Poniżej ich propozycje finansowe:

  1. Colas Polska Sp. z o.o. - 1 619 840, 51 zł

  2. MTM S.A. - 1 970 290, 26 zł

  3. Eurovia S.A. - 1 872 891, 43 zł

  4. Kruszywo Sp.z.o.o - 891 640 zł

  5. Strabag S.A. - 2 057 301, 39 zł

  6. WPRD Gravel Sp. z.o.o - 2 099 212, 30 zł


Oferty są obecnie analizowane pod względem formalno-prawnym.

Ul. Chłopską przemieszczają się każdego dnia tysiące zmotoryzowanych mieszkańców Żabianki, Przymorza, a także Zaspy i wielu innych dzielnic Gdańska. Zwiększony ruch odczuwalny jest tu m.in. w dniach, kiedy w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena odbywają się koncerty bądź wydarzenia sportowe.

Jezdnia w wielu miejscach jest jeszcze w kiepskim stanie technicznym, dlatego władze miasta zdecydowały o jej wyremontowaniu. Realizację prac podzielono na kilka etapów. W 2017 roku zrealizowano pierwszy, w 2018 r. kolejny.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w ubiegłym roku objął cztery ulice na łączną kwotę około 9 mln zł. W ramach programu przebudowano m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, ul. Stary Rynek Oliwski, fragment ul. Świętokrzyskiej na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.


Zobacz ul. Chłopską po remoncie w 2018 r.:

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę