Czas ułożyć nową nawierzchnię. Przetarg na modernizację fragmentu głównej arterii Gdańska

W najbliższych dniach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska planuje ogłoszenie przetargu na remont odcinka al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.
( Publikacja: 29.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DRMG przygotowuje się do remontu kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej
DRMG przygotowuje się do remontu kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Rusza przetarg na modernizację kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej. Tym razem zaplanowano remont odcinka liczącego około 650 metrów długości, od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do wysokości ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej. Roboty mają potrwać 13 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w połowie maja.

Jak powinna wyglądać aleja Grunwaldzka? Ruszają konsultacje w sprawie głównej arterii Gdańska

W 2020 roku DRMG nadzorowała modernizację al. Grunwaldzkiej, na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nr 345 (jezdnia w kierunku Sopotu). W tym samym roku mieszkańcy Gdańska zyskali nową infrastrukturę rowerową - wzdłuż alei powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich oraz droga na odcinku od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

Oprac. KG