• Start
  • Wiadomości
  • Przetarg na budowę węzła integracyjnego Gdańsk Wrzeszcz. Będzie też parking dla rowerów na 500 miejsc

Przetarg na budowę węzła integracyjnego Gdańsk Wrzeszcz. Będzie też parking dla rowerów na 500 miejsc

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na budowę węzła integracyjnego zlokalizowanego w pobliżu dworca na stacji Gdańsk Wrzeszcz. W ramach zadania przewidziano budowę parkingu dla rowerów oraz przebudowę układu drogowego w pobliżu dworca. Prace mają potrwać 11 miesięcy od daty podpisania umowy.
11.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Węzeł w Gdańsku Wrzeszczu zmieni się: przybędą m.in. parking rowerowy oraz owocowe drzewa i krzewy, zmieni się układ drogowy
Węzeł w Gdańsku Wrzeszczu zmieni się: przybędą m.in. parking rowerowy oraz owocowe drzewa i krzewy, zmieni się układ drogowy
fot. DRMG

 

W pobliżu dworca na stacji Gdańsk Wrzeszcz powstanie kubaturowy parking na 500 miejsc rowerowych. Dwukondygnacyjny obiekt mieścić będzie również pomieszczenia zaplecza techniczno-socjalnego dla kierowców autobusów oraz pomieszczenia techniczne dla parkingu.

W okolicy dworca przebudowany zostanie również układ drogowy. W ramach inwestycji przewidziano 3 miejsca postojowe w systemie Kiss&Ride. Skrzyżowanie ulic Lendziona i Dmowskiego w rejonie miejsc Kiss&Ride zaprojektowano jako mini rondo o średnicy 3 metrów. Ponadto przewidziano budowę dwóch miejsc postojowych dla taksówek i dwa miejsca postoju dla osób z ograniczoną mobilnością. Elementami inwestycji będzie także przebudowa sieci teletechnicznych i kanalizacji deszczowej, a także montaż kamer monitoringu i tzw. małej architektury.

W ramach zadania przewidziano także posadzenie 7 drzew owocowych i krzewów. Ponadto od strony istniejącego budynku Dworca PKP na pasie trawnika oraz od strony torów zaprojektowano nasadzenia z roślin pnących – przylegających do elewacji budynku parkingu rowerowego.

Ogłoszenie przetargu planowane jest w najbliższych dniach. Otwarcie ofert zaplanowano na pierwszą połowę września. Prace mają potrwać 11 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska. Inwestycja powstanie we współpracy z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Obecnie w ramach programu trwa budowa węzła integracyjnego Osowa, którego zakończenie planowane jest w IV kwartale 2021 roku. Koszt prac to ponad 3,7 mln zł. Więcej na temat zadania na stronie DRMG

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?