Chcesz się przejechać pierwszym gdańskim autobusem wodorowym? Każdego dnia na innej trasie

W Gdańsku rozpoczęły się regularne kursy pierwszego autobusu wodorowego. NesoBus w gdańskich barwach przez cały wtorek służył  pasażerom linii 130 Jasień PKM - Muzeum II Wojny Światowej. W kolejnych dniach zobaczymy pierwszego gdańskiego “wodorowca” na innych trasach - poniżej podajemy kiedy i gdzie będzie można go spotkać. 
02.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Autobus jedzie ulica, jest nowy, ma estetyczny wygląd
Pierwszy gdański wodorowiec w poświąteczny wtorek kursował na linii 130. Nz. podczas przejazdu ul. Beethovena na Suchaninie
fot. Paweł Marcinko/KFP

W te dni, na tych liniach

Nowy autobus w ramach gdańskiego taboru otrzymał numer 3064. W kolejnych dniach “wodorowiec” będzie kursować:  

  • w środę - na linii 113
  • w czwartek - na linii 108
  • w piątek - 295
  • w sobotę - 289
  • w niedzielę - ponownie na linii 130

Więcej na ten temat na stronie media.gdansk.pl. 

Technologia przyszłości wjeżdża do Gdańska - autobusy zasilane wodorem już wiosną 2024

Będzie więcej wodorowców

Jeszcze w tym roku do floty GAiT dołączy dziewięć kolejnych autobusów napędzanych zielonym wodorem. 

- Zachęcam pasażerów do korzystania z pierwszego z nich i dzielenia się swoimi opiniami. To początek wielkiej zmiany w gdańskiej komunikacji - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

Obecność autobusu testowego NesoBus na gdańskich liniach to nie tylko zapowiedź tego, co czeka nas już wkrótce. Celem pilotażu jest przede wszystkim dostosowanie konfiguracji zamówionych pojazdów do specyficznych uwarunkowań gdańskiego układu komunikacji miejskiej oraz szkolenie kierowców. 

10 nowoczesnych autobusów z napędem wodorowym dołączy do gdańskiej floty

Autobus stoi na przystanku autobusowym
W następnych dniach gdański wodorowiec będzie testowany kolejno na innych liniach autobusowych. W niedzielę wróci na linię 130
fot. Paweł Marcinko/KFP

Już dziś technologia przyszłości

- Mamy do czynienia z nową technologią, która na pewno jest technologią przyszłości, ale wciąż wymaga sprawdzenia. Dlatego przez najbliższe miesiące, aż do końca czerwca, autobus wodorowy będzie funkcjonował jak każdy nasz pojazd liniowy. Po to, by różnego rodzaju wyzwania, które stoją przed tą technologią, można było uwzględnić na etapie przygotowania. Przez najbliższe tygodnie nasi kierowcy będą mogli bliżej się z nią zapoznać. Wszystkie ustawienia będziemy mogli dostosować do naszych linii, a także sprawdzić, jaki przebieg osiąga pojazd wodorowy na poszczególnych trasach - podkreśla Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska.

Elektryczne autobusy miejskie MAN od niedzieli w służbie gdańszczan

TV

Światowa stolica bursztynu