Przegrana Trefla na zakończenie sezonu zasadniczego. Jeden ugrany set w Rzeszowie

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze Trefla przegrali w niedzielę, 7 kwietnia, na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Gdańszczanie zajmują piąte miejsce w tabeli PlusLigi, o tym, czy je utrzymają zadecyduje poniedziałkowy mecz, 8 kwietnia, pomiędzy GKS Katowice a Bogdanką LUK Lublin. Pierwszy mecz play-off w czwartek, 11 kwietnia, w Ergo Arenie.
07.04.2024
Po lewej atakuje siatkarz, po prawej dwóch w ciemnych strojach blokuje. Piłka nad nimi
W Rzeszowie gdańszczanie przegrali 1:3

Trefl czeka na rywala w play-off

Gdyby Trefl wygrał w Rzeszowie, to zapewniłby sobie piąte miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W play-off grałby właśnie z czwartą Asseco Resovią. Przegrał i musi czekać na wynik spotkania czternastego w tabeli GKS Katowice z szóstą Bogdanką LUK Lublin. Trefl ma 54 punkty, Bogdanka - 52. Jeśli lublinianie wygrają w poniedziałek, 8 kwietnia, to oni grać będą z Asseco Resovią a gdańszczanie z Projektem Warszawa, który zajmuje trzecie miejsce. Jeśli lublinianie przegrają, rywalem Trefla będą rzeszowianie.

Bez względu, kto będzie rywalem podopiecznych trenera Igora Juricicia w pierwszej rundzie play-off, pierwszy mecz odbędzie się w Ergo Arenie w czwartek, 11 kwietnia, o godz. 18.20.

Trefl wygrał 3:0 z ekipą z Częstochowy, MVP Lukas Kampa. Reprezentacja w Gdańsku

Przegrana w Rzeszowie

Pierwszego seta Trefl przegrał trochę na własne życzenie. Siatkarze z Gdańska prowadzili 18:14, Gdy na zagrywce pojawił się Fabian Drzyzga, rzeszowianie zdobyli trzy punkty z rzędu. Przy stanie 18:17 o czas poprosił szkoleniowiec Trefla. Po ataku Mikołaja Sawickiego było 19:17. Goście prowadzili jeszcze 23:22. Wtedy Adrian Staszewski huknął z linii serwisu, Voitto Köykkä nie dał rady przyjąć. 23:23 i kolejny czas trenera Juricicia. 23:24, 24:24 po tym jak okazało się po challange, że Stéphen Boyer przy bloku dotknął siatki. Set zakończył się przegraną gdańszczan 24:26.

Druga partia to dominacja Trefla. 5:2, 8:2, 13:11, 16:13, 23:18, 25:21.

W dwóch kolejnych zdecydowanie lepiej radzili sobie rzeszowianie. Goście przegrywali - odpowiednio w trzecim i czwartym secie - 9:17 i 13:21. Przegrali do 20 i 15.

Warto odnotować, że na boisku pojawiła się gdańska młodzież: Dawid Pawlun, Wojciech Więcławski i Jakub Potempa.

W play-off zespoły grają mecz i rewanż. Awansuje zwycięzca dwóch meczów, w przypadku remisu rozegrany będzie tzw. złoty set.

Asseco Resovia Rzeszów vs Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:15)

Asseco Resovia: Bucki 9, Louati 9, Kłos 6, Cebulj 5, Drzyzga 1, Mordyl 1, Zatorski (l.), Boyer 10, Staszewski 7, Kochanowski 6, Defalco 5, Kozub 3, Szpakowski 3, Potera (l.)

Trefl: Sasak 14, Urbanowicz 9, Niemiec 8, Sawicki 8, Martinez Franchi 7, Kampa 4, Koykka (l.), Orczyk 9, Pawlun 2, Gałązka 2, Więcławski 2, Potempa, Pruszkowski (l.)