Nowy rok - czas przedłużyć aktywność Karty Mieszkańca, by korzystać z udogodnień

Wszystkie osoby posiadające Kartę Mieszkańca powinny przedłużyć jej aktywność na kolejny rok kalendarzowy. Aby w 2023 roku nadal cieszyć się możliwością korzystania z udogodnień wynikających z posiadania Karty, należy dodać pakiet mieszkańca. Dzięki temu możemy zyskać uprawnienia do korzystania z bezpłatnych wejść oraz rabatów u partnerów.
( 03.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Karta Mieszkańca Gdańska - warto ją mieć, a z nowym rokiem pamiętać o przedłużeniu
Karta Mieszkańca Gdańska - warto ją mieć, a z nowym rokiem pamiętać o przedłużeniu
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Co daje Gdańska Karta Mieszkańca

Karta Mieszkańca to nie tylko bezpłatne wejścia do najważniejszych atrakcji w mieście czy bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży. To także łatwiejsze korzystanie z wielorakich usług. 

Obecnie dzięki Karcie Mieszkańca można: 

  • korzystać z bezpłatnych wejść raz w roku do najważniejszych gdańskich instytucji, nowości tego roku to zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, bezpłatny bilet wstępu na mecz piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże Gdańsk,
  • korzystać z rabatów sięgających nawet 75 proc. u 120 partnerów,
  • doładowywać swoją Kartę Mieszkańca płatnymi, imiennymi biletami okresowymi na komunikację miejską i dzięki temu podróżować bezpłatnie SKM/PKM/POLREGIO w granicach Gdańska lub jeśli jesteś osobą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów w ZTM, możesz dodać dokument uprawniający Cię do ulgi, by podczas kontroli biletowej okazywać jedynie Kartę Mieszkańca,
  • kupować bilety okresowe w aplikacji Jestem z Gdańska oraz okazywać bilet zakupiony w aplikacji podczas kontroli biletowej,
  • gromadzić punkty i zdobywać nagrody w konkursach organizowanych w ciągu roku, takich jak np. konkurs bożonarodzeniowy,
  • głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego w wygodny i bezpieczny sposób, korzystając z danych logowania do Twojego konta Karty Mieszkańca.

Karta Mieszkańca - nowe centrum obsługi i funkcja wspólnego biletu okresowego na komunikację

Korzyści dla osób z niepełnosprawnością i dużych rodzin

Osoby z niepełnosprawnością mogą dodać do swojego konta pakiet dostępności, który pozwala im korzystać z oferty miejskiej bez okazywania dokumentów potwierdzających niepełnosprawność. Posiadacze Karty Dużej Gdańskiej Rodziny zyskali możliwość połączenia jej z Kartą Mieszkańca, a tym samym używania jednej karty zamiast dwóch oraz przedłużania starych i dodawania nowych funkcjonalności online. 

W roku 2023 to się nie zmieni, a zostaną wprowadzone nowe udogodnienia. Będą z nich mogli korzystać wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek. 

Karta Mieszkańca z nową ofertą - pakiet dostępności dla osób z niepełnosprawnościami

W sezonie Gdańska Karta Mieszkańca sama przychodzi do mieszkańców podczas wydarzeń w dzielnicach, na pokładzie mobilnego stoiska Gdańskiej Organizacji Turystycznej
W sezonie Gdańska Karta Mieszkańca sama przychodzi do mieszkańców podczas wydarzeń w dzielnicach, na pokładzie mobilnego stoiska Gdańskiej Organizacji Turystycznej
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Dodaj pakiet mieszkańca online - jak to zrobić?

Ważność Karty Mieszkańca można przedłużyć szybko, komfortowo i bez wychodzenia z domu. Wystarczy dodać pakiet mieszkańca 2023 na swoim koncie na stronie internetowej lub w aplikacji Jestem z Gdańska. Pakiet mieszkańca kosztuje 1 zł i należy go dodać każdej osobie w rodzinie, która chce korzystać z profitów posiadania karty. 

Pakiet można dodać także korzystając z pomocy jednego z pracowników Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, który mieści się przy al. Grunwaldzkiej 148 (vis a vis Galerii Bałtyckiej). Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty.

UWAGA! Przed udaniem się do punktu należy zarezerwować swoją wizytę poprzez formularz lub telefonicznie pod nr +48 58 300 06 59 (w godz. 9.00-17.00).

Karta Dużej Gdańskiej Rodziny od początku kwietnia łączy się z Gdańską Kartą Mieszkańca!

Miej głos w sprawach ważnych dla miasta 

Wszyscy mieszkańcy Gdańska mają łatwą możliwość wypowiadania się w sprawach ważnych dla miasta i dla społeczności. W związku z tym każda osoba, która doda do swojego konta pakiet na 2023 rok, może zostać zaproszona do udziału w badaniach dotyczących wyżej wymienionych kwestii. W związku z tym w regulaminie Karty zostały dokonane zmiany, dodana została odpowiednia klauzula informacyjna. Mamy nadzieję, że dzięki modułowi partycypacji społecznej każdy z nas będzie miał realny wpływ na to, co dzieje się w mieście. 

oprac. IB