• Start
  • Wiadomości
  • Przebudowa ul. Kartuskiej. Zobacz jak postępują prace przy tej inwestycji

Przebudowa ul. Kartuskiej. Zobacz jak postępują prace przy tej inwestycji

Trwa przebudowa ulicy Kartuskiej w dzielnicy Kokoszki w Gdańsku. Prace ruszyły jesienią, ale już na naszych zdjęciach z drona widać duży plac budowy. Zakończenie tej ważnej inwestycji planowe jest na listopad 2021 r.
20.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przebudowywany odcinek ul. Kartuskiej
Przebudowywany odcinek ul. Kartuskiej
zdj. Dariusz Kwidziski/gdansk.pl


Rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje niedługi, ale newralgiczny odcinek liczący ok. 1,2 km. Chodzi o fragment od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. To jedno z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miejsc w Gdańsku. Z tej wylotowej drogi w kierunku Żukowa, Kartuz i Kościerzyny korzystają nie tylko osoby dojeżdżające do Gdańska do pracy, ale też mieszkańcy okolicznych nowych osiedli. Droga ma również duże znaczenie dla ulokowanej w tej części miasta strefy przemysłowej.

źródło: DRMG


W sierpniu 2020 r władze Gdańska podpisały umowę z wykonawcą inwestycji firmą Kruszywo Sp.z.o.o. Zadanie w imieniu Miasta prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zajrzeliśmy na plac budowy, żeby zobaczyć postęp prac. Na zdjęciach z lotu ptaka widać ogromny plac budowy. Trwają prace ziemne. Zmieniona została w tym miejscu organizacja ruchu.

Zobacz relację wideo:


Zakres rozbudowy jest szeroki i w efekcie sprawi, że obraz ul. Kartuskiej w tym miejscu całkowicie się zmieni. Przede wszystkim powstanie dodatkowa jezdnia. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie rozbudowanej ul. Kartuskiej pojawi się także nowa droga rowerowa.

W ramach prac zbudowana zostanie też sieć podziemnych instalacji wodociągowych i kanalizacji deszczowej. W ramach zadania zostanie wykonana również sieć gazowa. Na poszczególnych odcinkach ulicy pojawią się ekrany akustyczne.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym poszerzonym odcinkiem ul. Kartuskiej pojedziemy za rok
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym poszerzonym odcinkiem ul. Kartuskiej pojedziemy za rok
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Koszt inwestycji to ponad 37 mln złotych. Otrzymała ona również dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace w listopadzie 2021 r.