• Start
  • Wiadomości
  • Projekt nowej sieci tras rowerowych w Gdańsku - zabierz głos w konsultacjach społecznych już dziś

Projekt nowej sieci tras rowerowych w Gdańsku - zabierz głos w konsultacjach społecznych już dziś

Miasto Gdańsk planuje rozbudowę sieci dróg rowerowych, przeznaczonych również dla użytkowników hulajnóg elektrycznych, segweyów itp. W poniedziałek, 20 grudnia, rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu. Do 31 stycznia 2022 r. można wnieść swoje uwagi i propozycje do proponowanej sieci na interaktywnej mapie online lub tradycyjnie, w formie pisemnej.
( Publikacja: 20.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapa przedstawiająca projekt docelowego kształtu sieci tras rowerowych w Gdańsku. Trasy są podzielone na trzy klasy: ekostrady, trasy główne i trasy zbiorcze
Mapa przedstawiająca projekt docelowego kształtu sieci tras rowerowych w Gdańsku. Trasy są podzielone na trzy klasy: ekostrady, trasy główne i trasy zbiorcze
BRG

 

Budowę m.in. bezpiecznych ekostrad w ramach zaktualizowanego Systemu Tras Rowerowych w Gdańsku (STeR) prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała już kilka dni temu.

 

 

Od 20 grudnia 2021 do 31 stycznia 2022 roku każdy może wziąć udział w konsultacjach społecznych projektu. Najlepiej - korzystając z interaktywnej mapy udostępnionej na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska.

Mapa przedstawia projekt docelowego kształtu sieci tras rowerowych w Gdańsku z podziałem tras na trzy klasy:

  • ekostrady - służące tranzytowym przemieszczeniom międzydzielnicowym, zakładające najwyższy komfort jazdy,
  • trasy główne - budujące podstawowy szkielet tras miejskich,
  • trasy zbiorcze.

Nie wskazano na niej natomiast tras lokalnych.

Dla każdej z zaznaczonych tras wskazana została także optymalna forma realizacji: czy ma to być wydzielona droga rowerowa, pasy rowerowe w jezdni, czy ruch po jezdni na zasadach ogólnych.

Mapa umożliwia zgłaszanie uwag do wskazanych tras – ich przebiegu lub formy realizacji. Możliwe jest także narysowanie swoich propozycji alternatywnych lub dodatkowych tras i pozostawienie komentarza.

 

Rozbudowa sieci tras rowerowych w Gdańsku to wieloletni proces, czeka nas aktualizacja planów z udziałem mieszkańców
Rozbudowa sieci tras rowerowych w Gdańsku to wieloletni proces, czeka nas aktualizacja planów z udziałem mieszkańców
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Mapa w formie tradycyjnego wydruku dostępna jest w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, w godzinach 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku.

Wnioski, uwagi w formie pisemnej można składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrzenia ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres e-mailowy: brg@brg.gda.pl

Wszystkie uwagi i propozycje zostaną przeanalizowane przez zespół Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Biura Rozwoju Gdańska i pozwolą na wypracowanie ostatecznego kształtu sieci tras rowerowych.