Producent opakowań Nefab otworzy w Gdańsku, blisko portu, największy oddział w Polsce 

Nefab Packaging Poland, producent opakowań, wynajął prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port. Będzie to największy oddział w Polsce firmy pochodzącej z Kolbud, niedaleko Gdańska. CTPark Gdańsk Port znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), w pobliżu największego na Bałtyku terminala głębokowodnego Baltic Hub.
10.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tereny magazynowe w pobliżu portu i morza z lotu ptaka
Wizualizacja CTPark Gdańsk Port
mat. CTP

Jaka firma będzie głównym klientem Nefab-u?

Firma Nefab zajmie w CTPark Gdańsk Port blisko 10 300 m kw. powierzchni przemysłowo-magazynowej i prawie 600 m kw. przestrzeni biurowej. 
 
W budynku należącym do CTP Nefab będzie wytwarzać różnego rodzaju opakowania, świadczyć usługi ich czyszczenia, a także składować gotowe wyroby i magazynować półprodukty.

Pierwsza inwestycja na Pomorzu spółki CTP. Na obszarze portowym powstaną dwie wielkie hale

Dostawy będą realizowane przez Nefab głównie na terenie Polski, a przede wszystkim do Northvolt. To zakład, produkujący w Gdańsku, na obszarze Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), po sąsiedzku z CTPark Gdańsk Port, systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne. Zastępują one silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle.
 
Właścicielem PCI jest Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), komunalna spółka. 

Z jakimi branżami współpracuje Nefab?

Biuro Nefab Polska mieści się w Kowalach, k. Gdańska. W Polsce swoje oddziały spółka ma w Sosnowcu, Nowej Wsi Wrocławskiej i Poznaniu. Centrala globalna firmy znajduje się w Jönköping w Szwecji.
 
Swoją ofertę firma kieruje do branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, motoryzacyjnej, jak również datacom i healthcare oraz przemysłu związanego z technologią baterii litowo-jonowych. 
Nefab produkuje różnego rodzaju opakowania z drewna, kartonu i tworzyw sztucznych.
 
Uruchomienie przez Nefab produkcji w CTP Gdańsk Port będzie się wiązać z przystosowaniem hali pod montaż specjalistycznych maszyn.

Czym jest CTPark Gdańsk Port?

Budowany przez CTP kompleks przemysłowo-magazynowy składać się będzie z dwóch hal o powierzchni 117 tysięcy mkw. Pierwszy obiekt o powierzchni prawie 37 tys. mkw. zostanie ukończony w IV kwartale tego roku.  
 
ZOBACZ FILM Z UROCZYSTOŚCI MONTAŻU PIERWSZEGO SŁUPA NA TERENIE CTP:
 
 
 
 
Pod koniec lipca 2023 r. na terenie inwestycji CTP odbyła się uroczystość symbolicznego montażu pierwszego słupa. 
 
Pierwszy z budynków CTPark Gdańsk Port jest już w blisko 70 proc. wynajęty. Przed firmą Nefab pierwszym najemcą części hali był międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej. 

Northvolt zakończył budowę fabryki w Gdańsku. Szuka pracowników

CTP prowadzi swoją działalność w 10 krajach: Austrii, Bułgarii, Czechach, Holandii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i na Węgrzech. Firma jest właścicielem, zarządcą oraz deweloperem nieruchomości logistycznych i przemysłowych o łącznej powierzchni prawie 11 mln m kw. CTP należy do Holendra Remona Vosa, a akcje spółki są notowane na giełdzie holenderskiej. 

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku