• Start
  • Wiadomości
  • Prezydent Dulkiewicz zachęca do wielkanocnej akcji obywatelskiej “Zajączek dla sąsiada”

Prezydent Dulkiewicz zachęca do wielkanocnej akcji obywatelskiej “Zajączek dla sąsiada”

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na swoim profilu Fb: “Dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba nam gestów, które dają otuchę. Zachęcam Was więc serdecznie do włączenia się w WIELKANOCNĄ AKCJĘ OBYWATELSKĄ. ZAJĄCZEK DLA SĄSIADA”.
( 09.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
- Bo my gdańszczanie nie raz pokazaliśmy, że potrafimy włączyć się w różne akcje i, jak mówił nasz prezydent, dzielić się dobrem - mówi Aleksandra Dulkiewicz
- Bo my gdańszczanie nie raz pokazaliśmy, że potrafimy włączyć się w różne akcje i, jak mówił nasz prezydent, dzielić się dobrem - mówi Aleksandra Dulkiewicz
www.gdansk.pl

 

- Kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, te święta Wielkiej Nocy są zupełnie inne od wszystkich. Nie pozwólmy, żeby ktoś, kto mieszka za naszą ścianą, w naszej kamienicy, w naszym bloku, obok, czuł się samotny. Wierzę w Waszą odpowiedzialność, wiem, że wielu z Was zostanie w domach. Nie pozwólmy, by ktokolwiek czuł się w te święta samotny - apeluje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Chodzi o okazanie życzliwości i zainteresowania wobec osób z bliskiego otoczenia - przede wszystkim samotnych sąsiadów, ale nie tylko. Wystarczy w najbliższą niedzielę rano zawiesić na klamce drzwi do mieszkania drobny upominek, by dać osobie obdarowanej nie tylko znak pamięci, ale przede wszystkim promień nadziei w trudnym czasie epidemii.

Fragment postu z Fb prezydent Aleksandry Dulkiewicz: “Zajączkiem może być samodzielnie przygotowana kartka wielkanocna z życzeniami, babeczka wielkanocna czy pisanka, słoiczek konfitur albo czekoladowe jajko. Pakujemy prezent tak, żeby można było powiesić go na klamce i w dobrze widocznym miejscu doczepiamy karteczkę: >>ZAJĄCZEK DLA SĄSIADA prosi o 24-godzinną kwarantannę<<. W niedzielny poranek zostawiamy naszą niespodziankę pod drzwiami obdarowywanego” - zachęca prezydent Aleksandra Dulkiewicz. 

Akcję promuje Urząd Miejski w Gdańsku - zobacz TUTAJ.

Prezydent Dulkiewicz nagrała filmik z zachętą do udziału akcji. Powołuje się w nim na okazywane w ciągu wielu lat postawy obywatelskie mieszkańców, a także nawiązuje do słów śp. Pawła Adamowicza. 

- Bo my gdańszczanie nie raz pokazaliśmy, że potrafimy włączyć się w różne akcje i, jak mówił nasz prezydent, dzielić się dobrem - stwierdza Aleksandra Dulkiewicz.

ZOBACZ WIDEO PROMUJĄCE AKCJĘ:

 

Jest też propozycja, by uczestnicy akcji robili zdjęcia i filmy dokumentujące udział w akcji. Potem znajdą się w gdańskim albumie ZAJĄCZKA DLA SĄSIADA. Należy je wysyłać na specjalnie przygotowany adres mailowy: zajaczek@gdansk.pl