• Start
  • Wiadomości
  • Prace drogowe na południu miasta. Co z komunikacją miejską w rejonie ul. Jabłoniowej?

Prace drogowe na południu miasta. Co z komunikacją miejską w rejonie ul. Jabłoniowej?

W poniedziałek, 15 kwietnia, rozpoczął się kolejny etap inwestycji związanej z budową układu drogowego dla centrum edukacyjnego przy ul. Jabłoniowej. Zwężenie drogi oznacza spowolnienie ruchu pojazdów. Jak w tej sytuacji kursują autobusy linii 115, 155, 156, 174 i 574?
15.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ul. Jabłoniowa, autobus linii 156
Ul. Jabłoniowa, autobus linii 156
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Zwężenie drogi w bezpośredni sposób przekłada się na regularność i punktualność autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy linii 115, 155, 156, 174 i 574 stały w zatorach drogowych wraz z samochodami. Sytuacja jest dość skomplikowana, ponieważ nie ma dróg alternatywnych, którymi ruch mógłby zostać skierowany.

- Wspólnie z Tomaszem Wawrzonkiem, miejskim inżynierem ruchu w Gdańsku, intensywnie opracowujemy warianty dotyczące kursowania autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie, by nadać im priorytety przejazdu - mówi Sebastian Zomkowski, p.o. dyrektora ZTM w Gdańsku. - Chodzi o linie 115, 155, 156, 174, 574 oraz linię nocną N4. Naszym celem jest najszybsze unormowanie sytuacji w tym trudnym okresie. Zapewniam, że ze wszystkimi służbami miejskimi pracujemy nad wprowadzeniem rozwiązań, minimalizujących te niedogodności.

Czy wprowadzenie od 22 do 26 kwietnia na ul. Jabłoniowej, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Przywidzką i Oliwkową, jednego kierunku ruchu przełoży się na zmiany tras linii autobusowych?

- Ta zmiana organizacji ruchu nie wpłynie na zmianę tras autobusów komunikacji miejskiej. Trasy linii autobusowych 115, 155, 156, 174, 574 oraz linii nocnej N4 pozostaną niezmienione, ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo, przy czym autobusom ma być nadany większy priorytet - zaznacza Zomkowski.


Czytaj także:

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 15 kwietnia, przebudowa ul. Jabłoniowej

oprc. WG

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże