Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 15 kwietnia, przebudowa ul. Jabłoniowej

Od 15 do 26 kwietnia przebudowywany będzie fragment ul. Jabłoniowej. Dla kierowców oznaczać to będzie kolejne utrudnienia, kolejne bo już obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu w związku z budową Nowej Bulońskiej.

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 15 kwietnia, przebudowa ul. Jabłoniowej
A
A
data publikacji: 13 kwietnia 2019 r.
Utrudnia na ul. Jabłoniowej od 15 do 26 kwietnia
Utrudnia na ul. Jabłoniowej od 15 do 26 kwietnia
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że w poniedziałek, 15 kwietnia, ruszają się roboty związane z przebudową odcinka ul. Jabłoniowej. Chodzi o fragment długości ok. 110 metrów położony między ulicami Przywidzką a Oliwkową. 

Jezdnia w tym miejscu zostanie poszerzenia. Poza tym zbudowany będzie zjazd na teren inwestycji centrum logistycznego, przebudowana będzie nawierzchnia jezdni na całej szerokości ulicy, a także zbudowany zostanie nowy chodnik. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz przebudowane zostaną sieci wodociągowe i teletechniczne.

Remont ul. Jabłoniowej jest kolejną inwestycją, która realizowana jest w tym rejonie Gdańska. W piątek, 5 kwietnia, zamknięto na dwa miesiące inny jej fragment - od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską.

Czytaj też: Utrudnienia na drogach - gdzie i do kiedy? Ważne dla kierowców. Zobacz wideoczat

Utrudnia, które wystąpią na odcinku ul. Jabłoniowej, na którym prowadzone będą prace drogowe:

  • od 15 do 22 kwietnia nastąpią miejscowe zawężenia jezdni ul. Jabłoniowej.
  • od 22 kwietnia do 26 maja na przebudowywanym odcinku drogi wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu w relacji od ul. Przywidzkiej w stronę Centrum. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: od strony Centrum ul. Kartuską lub Armii Krajowej do Obwodnicy Trójmiasta, a następnie ul. Lubowidzką do ul. Jabłoniowej i Przywidzkiej. Od strony ul. Warszawskiej objazd przebudowywanego odcinka będzie możliwy ulicami Cedrową, Leszczynową lub Stężycką.


Przebudowa ul. Jabłoniowej prowadzona jest w ramach umowy drogowej na podstawie tzw. „szesnastki”, czyli art. 16 Ustawy o drogach publicznych, który mówi, że
"budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia". Pozwala on gminom egzekwować od inwestorów budowę i finansowanie nowych dróg.

 

 

oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl