• Start
  • Wiadomości
  • Poznaj Pracodawców Przyjaznych Cudzoziemcom. Gdański Urząd Pracy wybrał najlepszych

Poznaj Pracodawców Przyjaznych Cudzoziemcom. Gdański Urząd Pracy wybrał najlepszych

Pierwsze miejsce w plebiscycie Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom, organizowanym przez Gdański Urząd Pracy, zdobyła firma Profit4You, a wyróżnienie specjalne trafiło do JohnnyBros. W obu zakładach pracy zatrudnionych jest łącznie blisko tysiąc obcokrajowców.
29.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Laureaci 3. edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom oraz przedstawiciele organizatorów - Gdańskiego Urzędu Pracy i Pracodawców Pomorza
Laureaci 3. edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom oraz przedstawiciele organizatorów - Gdańskiego Urzędu Pracy i Pracodawców Pomorza
mat. Gdański Urząd Pracy

 

 

Lista laureatów 3. edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom ogłoszona została już w lutym tego roku, ale dopiero teraz możliwe było wręczenie im symbolicznych nagród.

- Żeby być dobrym pracodawcą dla cudzoziemców, trzeba dbać o każdego pracownika, bez względu na kraj jego pochodzenia. Wyłącznie firmy, w których kultura organizacyjna jest na wysokim poziomie, a szacunek i otwartość względem zatrudnianych osób jest codziennością, mogą uważać się za w pełni wartościowe, a także godne zaufania, tylko takie też przedsiębiorstwa nagradzamy tytułem Pracodawcy Przyjaznego Cudzoziemcom - powiedział Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, podczas skromnej uroczystości zorganizowanej zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

 

Od lewej: Jarosław Hałabiś - prezes Profit4You, Roland Budnik - dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, oraz Tomasz Limon - dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza
Od lewej: Jarosław Hałabiś - prezes Profit4You, Roland Budnik - dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, oraz Tomasz Limon - dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza
mat. Gdański Urząd Pracy

 

W tym roku do grona laureatów konkursu organizowanego przez Gdański Urząd Pracy, przy współpracy z Pracodawcami Pomorza, największą w regionie organizacją skupiającą przedsiębiorców, dołączyła firma Profit4You, która działa w branży outsourcingu pracowników ze Wschodu i Środkowej Azji i obecnie zatrudnia blisko tysiąc osób pochodzących z m.in. Ukrainy, Turkmenistanu, Armenii, Mołdawii, a nawet Nigerii. Wyróżnienie specjalne trafiło natomiast do reprezentanta branży IT - JohnnyBros.

Oba przedsiębiorstwa nie tylko chętnie zatrudniają obcokrajowców, ale i tworzą dla nich otwartą, a także przyjazną przestrzeń, która sprzyja integracji zarówno z innymi pracownikami, jak i mieszkańcami Gdańska. Oferują wiele innowacyjnych rozwiązań dla swoich pracowników. Profit4You zapewnia wsparcie w zameldowaniu, założeniu konta w banku czy sprowadzeniu do Polski rodziny. Firma prowadzi też wielojęzyczne kanały w mediach społecznościowych, a także wydaje szereg wielojęzycznych materiałów ułatwiających cudzoziemcom życie i pracę w Gdańsku. JohnnyBros dba z kolei o samopoczucie pracowników pomagając im zachować harmonię i równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki temu każdy pracownik może liczyć na dodatkowy, dwumiesięczny płatny urlop regeneracyjny, wysokie dofinansowanie do kursów hobbistycznych oraz korzystać z wynajmowanych przez firmę boisk i obiektów sportowych.

- Tegoroczni zwycięzcy konkursu są doskonałym przykładem tego, jak pracodawca może dbać o swoich pracowników, nawet w tak trudnym momencie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy w związku z pandemią COVID-19 - podkreśla Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza. - Stosowane przez tegorocznych laureatów rozwiązania z pewnością warte są polecenia oraz nagrodzenia.

 

Zwycięzcy prestiżowego plebiscytu otrzymują dyplomy i statuetki
Zwycięzcy prestiżowego plebiscytu otrzymują dyplomy i statuetki
mat. Gdański Urząd Pracy

 

Celem konkursu Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom jest promocja postaw i dobrych praktyk w zatrudnianiu obcokrajowców oraz propagowanie pozytywnego wizerunku pracownika - cudzoziemca. Dla pomorskich pracodawców udział w tym wydarzeniu jest okazją do zaprezentowania działań oraz wdrożonych procedur, które przyczyniają się do budowania wizerunku firmy przyjaznej cudzoziemcom, co pozytywnie wpływa na postrzeganie Gdańska i Pomorza jako miejsca wielokulturowego, przyjaznego i otwartego.

 

Oprac. AO

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami