• Start
  • Wiadomości
  • Powstanie sortownia o powierzchni ok. 3 600 m kw. dla przesyłek ekspresowych

Powstanie sortownia o powierzchni ok. 3 600 m kw. dla przesyłek ekspresowych

Epidemia przyspiesza rozwój rozwój e-commerce i wzrost rynku przesyłek ekspresowych. W sąsiedztwie lotniska w Gdańsku powstanie nowa sortownia DPD Polska. Działalność najemcy ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
27.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Panattoni Park Gdańsk Airport będzie miał ok. 3 600 m kw. powierzchni
Panattoni Park Gdańsk Airport będzie miał ok. 3 600 m kw. powierzchni
fot. www.panattonieurope.com

 

Rynek przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych) rozwija się błyskawicznie. Pod koniec marca br. firmy z tej branży notowały obrót o 20 proc. większy niż na początku roku, co przełożyło się to na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Potwierdza to firma DPD Polska - będąca częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie - która poszerza swoją działalność o dwie lokalizacje w ramach kompleksów logistycznych Panattoni.

Sortownie o zbliżonych powierzchniach ok. 3 600 m kw. każda powstaną w Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport.

Odpowiednią efektywność procesów zapewni dopasowany do potrzeb klienta system sortujący, a ich sprawną obsługę zagwarantują liczne bramy na poziomie „0” oraz wygodne place manewrowe. Budowa zakończy się wiosną 2021 roku.

- Rozwój e-commerce, wzrost rynku przesyłek ekspresowych i rosnące wymagania konsumentów wymagają od nas ciągłego modernizowania infrastruktury. Naszym celem jest dostarczanie przesyłek bezpiecznie, szybko i sprawnie. Budowa nowych obiektów to okazja do wdrożenia energooszczędnych i zrównoważonych technologii, a także efektywniejsze sieci połączeń drogowych i redukcja emisji CO2 na trasach łączących sortownie i oddziały” - komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

- Firmy kurierskie poszukują najatrakcyjniejszych lokalizacji dla swoich sortowni, by znaleźć się jak najbliżej klienta i usprawnić procesy operacyjne. Dzięki ogromnej sieci parków logistycznych możemy zaoferować strategiczne położenie, niezależnie od regionu. Współpraca z DPD Polska jest tego najlepszym przykładem. Dla tego klienta tworzymy obiekty na Pomorzu i Wielkopolsce - mówi Michał Samborski, Head of Development z Panattoni. - W 2019 roku liczba paczek w Polsce przekroczyła pół miliarda, a zgodnie z prognozami wzrośnie do nawet 850 milionów w roku 2023. Wolumen przesyłek może się jeszcze powiększyć, jeśli będzie się utrzymywać obecny rozwój w branży.

Panattoni Park Gdańsk Airport gwarantuje doskonałą lokalizację niezależnie od rodzaju działalności najemców. Pomorski kompleks położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także 18 km od Portu Gdańskiego i głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Odległość z parku do centrum stolicy regionu wynosi zaledwie 15 km. Ponadto rejon Trójmiasta leży na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi.

Za: panattonieurope.com