• Start
  • Wiadomości
  • Powstanie droga rowerowa i ciąg pieszy na ul. Nowatorów na odcinku 1,2 kilometra

Powstanie droga rowerowa i ciąg pieszy na ul. Nowatorów na odcinku 1,2 kilometra

Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowatorów, na odcinku od ulicy Kartuskiej do Budowlanych. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi. Prace potrwają do końca sierpnia 2021 roku.
26.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska
Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska"
fot. DRMG

 

Na ulicy Nowatorów, na odcinku od Kartuskiej do Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną również niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.

Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstaje również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Inwestycja obejmuje ok. 500 metrowy odcinek ulicy od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Więcej szczegółów na stronie DRMG