• Start
  • Wiadomości
  • Półtora miliona złotych rocznie na wsparcie gdańskich szpitali

Półtora miliona złotych rocznie z budżetu miasta na wsparcie gdańskich szpitali

Pięć gdańskich podmiotów leczniczych zyska środki na zakup aparatury, sprzętu i wyposażenia medycznego. To coroczne działanie w ramach porozumienia Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego w zakresie zaspakajania potrzeb mieszkańców w obszarze ochrony zdrowia.
20.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Z miejskiego budżetu do szpitali wojewódzkich zlokalizowanych na terenie Gdańska trafi ponad półtora miliona złotych rocznie do 2023 roku
Z miejskiego budżetu do szpitali wojewódzkich zlokalizowanych na terenie Gdańska trafi ponad półtora miliona złotych rocznie do 2023 roku
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Porozumienie zakłada przekazanie z miejskiego budżetu do szpitali wojewódzkich zlokalizowanych na terenie Gdańska ponad półtora miliona złotych rocznie. Zostało zawarte w 2021 roku i będzie realizowane do końca 2023.

- Podczas spotkań z mieszkańcami, bardzo często poruszana jest kwestia wsparcia opieki medycznej. Z naszej perspektywy jest to bardzo ważne i cenne porozumienie. Gdańsk jako miasto nie prowadzi swoich podmiotów medycznych, dlatego cieszy ta współpraca z Samorządem Województwa Pomorskiego - mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Dotychczas z przekazanych środków pieniężnych udało się zakupić m.in.: aparaty USG wraz z wyposażeniem, tor wizyjny do zabiegów z zakresu endoskopii centralnego układu nerwowego oraz kręgosłupa, respiratory stacjonarne i transportowe, system monitorowania pacjenta, przezierny stół operacyjny czy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni.

- Bardzo dziękuje za okazane wsparcie podmiotom leczniczym w tym trudnym okresie dla nas wszystkich. Nasze wspólne, partnerskie działanie z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa, zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego i niemedycznego zatrudnionego w podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego jednostkach zdrowotnych - mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Z przekazanych w tym roku 1,5 mln zł do poszczególnych placówek trafi: 1 070 000 zł do spółki Copernicus, 170 tys. zł do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, 50 tys. zł do Szpitala Dziecięcego Polanki, 190 tys. zł do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego oraz 20 tys. zł do Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta