• Start
  • Wiadomości
  • Politechnika Gdańska - sesja tradycyjna i zdalna, obrony online na życzenie, rekrutacja do 17 sierpnia

Politechnika Gdańska - sesja tradycyjna i zdalna, obrony online na życzenie, rekrutacja do 17 sierpnia

Część studentów i wykładowców może wrócić na uczelnię od 1 czerwca na zajęcia laboratoryjne, jednak gros zajęć na Politechnice Gdańskiej wciąż realizowana będzie zdalnie. Jak zaplanowano działanie uczelni do końca semestru pod znakiem epidemii?
23.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej z perspektywy wejścia głównego od strony ul. Narutowicza, zdjęcie archiwalne
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej z perspektywy wejścia głównego od strony ul. Narutowicza, zdjęcie archiwalne
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Czy sztuczna inteligencja może pomóc pszczołom? Projekt Politechniki Gdańskiej

 

Zajęcia

Wykłady i ćwiczenia na wszystkich kierunkach wszystkich wydziałów PG, i wszystkie inne zajęcia organizowane dotychczas w formie zdalnej, będą nadal realizowane w takiej formule aż do końca głównej części semestru (muszą zakończyć się najpóźniej do 5 lipca 2020 r.).

Zalecenie o zdalnej realizacji zajęć przed rozpoczęciem wakacji dotyczy również wykładów oraz ćwiczeń zawieszonych w okresie pandemii. Wydziały powinny te zajęcia zorganizować jeszcze w czerwcu w formie zdalnej. Jeśli będą wymagały fizycznej obecności na uczelni studentów i wykładowców, dokończenie ich będzie możliwe najwcześniej od 31 sierpnia br., w skrajnych przypadkach będą przesuwane na kolejny rok akademicki.

Odrabianie zajęć laboratoryjnych - wymagających obecności studentów na uczelni (takie odbywają się na wybranych wydziałach PG, np. na Chemicznym) możliwe będzie od 1 czerwca 2020 r.

 

Sesja egzaminacyjna

Sesja egzaminacyjna odbędzie się w formie mieszanej, tj. część egzaminów i zaliczeń odbędzie się zdalnie, a część w formie tradycyjnej. Harmonogram egzaminów i zaliczeń w sesji podstawowej i poprawkowej, a także formę ich przeprowadzania (tradycyjna lub zdalna), będą ustalane przez dziekanów (w uzgodnieniu z prowadzącymi zajęcia i starostami lat). 

 

Egzaminy i obrony online, zmiana terminów rekrutacji - Uniwersytet Gdański z planem funkcjonowania do końca semestru

 

Obrony

Dla studentów, którzy mieli złożyć prace dyplomowe do 30 kwietnia 2020 r. (semestr zimowy), termin ten został wydłużony do 30 września. Z kolei studentów, których obrony zaplanowano w semestrze letnim, obowiązuje dotychczasowy termin składania prac dyplomowych (tj. do 30 września). Na życzenie studenta egzamin dyplomowy może zostać przeprowadzony zdalnie - z użyciem platformy eNauczanie PG.

 

Rekrutacja na studia

Nabór na studia odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej i został przedłużony do 17 sierpnia. Uczelnia planuje publikację wyników rekrutacji 31 sierpnia. Uwaga! Sprawdzian predyspozycji do zawodu architekta odbędzie się w formie zdalnej.

Rozpoczęcie roku akademickiego planowane jest tradycyjnie, na 1 października - o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju. TUTAJ można znaleźć szczegółowy terminarz rekrutacji, TUTAJ w odrębnej zakładce, różniący się od pozostałych terminarz naborów na kierunek architektura.

Politechnika zachęca kandydatów do zadawania pytań w grupie Maturzyści na PG na Fb.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20. Pozostaje mieć nadzieję, że i w tym roku odbędzie się ona 1 października
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20. Pozostaje mieć nadzieję, że i w tym roku odbędzie się ona 1 października
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Akademiki

Akademiki PG będą przygotowane na powrót studentów w oparciu o aktualne zalecenia sanitarne GIS. Powrót do domów studenckich powinien odbywać się wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

Zasady powrotów i udostępniania miejsc w domach studenckich PG:

  • Studenci przebywający w akademikach od początku pandemii będą mogli pozostać w nich do 5 lipca 2020 r.
  • Studenci, którzy opuścili akademiki przed wprowadzeniem w Polsce stanu pandemii (lub podczas obowiązywania tego stanu), a którzy nie będą musieli do nich wracać przed 5 lipca 2020 r., będą mogli wrócić po swoje rzeczy od 21 maja. Rzeczy będzie można albo zabrać ze sobą, albo umieścić w specjalnej przechowalni.
  • Studenci, którzy wyjechali, ale planują powrót do akademików na czas trwania sesji egzaminacyjnej (bądź odrabiania zajęć laboratoryjnych) będą mogli kwaterować się od 24 maja.
  • Studentom, którzy w trakcie pandemii rozwiązali umowy z właścicielami stancji zewnętrznych, a będą zobligowani do pojawienia się na uczelni i nie będą mieli możliwości znalezienia noclegu w Gdańsku, przydzielone zostaną okresowo wolne miejsca w akademikach PG (w miarę dostępności)

Z kolei Dom Studencki nr 11, przeznaczony decyzją wojewody pomorskiego na użytek władz sanitarnych w razie pogłębienia stanu epidemii, pozostaje na razie wyłączony z użytkowania. Studenci mieszkali tu przed wprowadzeniem stanu pandemii będą kwaterowani w pozostałych domach studenckich.

Głos w sprawie funkcjonowania Politechniki Gdańskiej w czasie epidemii Covid-19 zabrał rektor uczelni prof. Krzysztof Wilde, w FILMIE przygotowanym z myślą o społeczności PG umieszczonym na Fb:

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże