• Start
  • Wiadomości
  • Pół miliona lampek rozbłyśnie w Parku Oliwskim. Tego nie można przegapić!

Pół miliona lampek rozbłyśnie w Parku Oliwskim. Tego nie można przegapić!

Pięciometrowa fontanna, świąteczne dekoracje wkomponowane w parkową roślinność i 12-metrowe kurtyny świetlne - to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski w sobotę, 17 grudnia 2016 r. Łącznie w najpiękniejszym gdańskim parku rozbłyśnie pół miliona lampek.
( Publikacja: 15.12.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tak piękny Park Oliwski jeszcze nie był. 7500 metrów lampek i 500 000 światełek świątecznej iluminacji rozświetli go już w sobotę 17 grudnia 2016 r. Świąteczne Iluminacje podkreślać będą największe walory tego wyjątkowego miejsca i zaproszą mieszkańców Trójmiasta do rodzinnych spacerów jego zjawiskowo oświetlonymi alejkami.

Czytaj także:
Park Oliwski. Publiczny kalendarz adwentowy i pierwsze iluminacje świąteczne. A to dopiero początek [WIZUALIZACJE]
Park Oliwski. Ostatnie przygotowania świątecznej iluminacji - lepiej niż w Łazienkach Królewskich? [ZDJĘCIA]
Tego w Parku Oliwskim jeszcze nie było. Tysiące lampek, tłumy gdańszczan [FILM Z DRONA]

- Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą tego miejsca, wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem, który łączy dwa przewodnie motywy: wody i roślinności - mówi Olga
Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna firmy Multidekor, odpowiedzialnej za projekt iluminacji.

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu, przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana po zmroku, może zostać odkryta na nowo.

W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.

Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

Iluminacja rozświetlać będzie Park Oliwski od 17 grudnia - premierowe włączenie światełek odbędzie się o godz. 17. Nie zabraknie atrakcji, takich jak nagrywanie wideo życzeń na tle iluminacji świetlnych, świąteczna fotobudka, czy wysyłanie pocztówek świątecznych.
 


Ci, którzy tego dnia odwiedzą park i uwieczniają dekoracje świąteczne, będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym „Odpalamy Święta”, w którym do wygrania będą vouchery o wartości 500 zł. Zdjęcie wystarczy potem umieścić na Instagramie (aplikacja mobilna umożliwiająca wykonywanie i publikowanie zdjęć za pomocą smartfona) i oznaczyć je konkursowym hashtagiem #odpalamyswieta. Konkurs trwa do końca stycznia 2017 roku, szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.fundacjagdanska.pl

17 grudnia Park Oliwski będzie otwarty dla zwiedzających od godz. 16 - otwarte będą wszystkie bramy. Iluminację świetlną będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia 2017 r. w godzinach 16-21.
 

Kliknij, aby powiększyć
{id82990}


Dodatkowe informacje dla osób planujących 17 grudnia przyjechać samochodem: Na ulicy Karwieńskiej (prowadzącej do ZOO) będzie dostępnych ok. 200 bezpłatnych miejsc postojowych. Stamtąd kursować będzie dedykowany, bezpłatny autobus ZKM Gdańsk wprost pod Park Oliwski. Dodatkowo zajdą zmiany w ruchu: 17 grudnia od godziny 15 do 21 będzie zamknięta ulica Jana Kanapariusza dla ruchu samochodów.