• Start
  • Wiadomości
  • Podpisano umowę na przebudowę Zbiornika Subisława. Spacerowicze zyskają nowe ścieżki

Podpisano umowę na przebudowę Zbiornika Subisława. Spacerowicze zyskają nowe ścieżki

W połowie listopada ruszą prace związane z przebudową Zbiornika Subisława nr 4, który zwiększy swoją retencję. Okoliczni mieszkańcy zyskają także odnowione ścieżki spacerowe. Całość ma być gotowa w III kwartale 2023 roku.
( 03.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zbiornik Subisława na Potoku Oliwskim przejdzie przemianę
Zbiornik Subisława na Potoku Oliwskim przejdzie przemianę. Koszt inwestycji to niecałe 9,5 mln złotych
mat. DRMG

Śródmieście. Koniec prac przy przebudowie ul. Pańskiej. Wkrótce procedura odbiorowa

Przebudowa zbiornika Subisława na Potoku Oliwskim zwiększy możliwości retencyjne istniejącego zbiornika. Po zakończeniu prac, które mają potrwać 38 tygodni od daty podpisania umowy, stała pojemność powodziowa akwenu zwiększy się z 8260 m3 do 23 763 m3, co uchroni pobliskie tereny przed zalaniem. 

W zakresie zadania znalazła się przebudowa budowli funkcjonalnie związanej ze zbiornikiem. Ponadto odpływ wody poprowadzony będzie nieczynnym obecnie, historycznym kanałem Młynówki. Kanał ten będzie wspomagał odprowadzenie wód do Potoku Oliwskiego. Sam potok także zostanie uregulowany. 

Krakowiec - Górki Zachodnie. Spełnia się marzenie mieszkańców dzielnicy

Jednym z elementów inwestycji będzie także przebudowa zapory czołowej zbiornika i wzmocnienie pionowych umocnień i skarpy wokół zbiornika. Ponadto w ramach inwestycji wyremontowane zostaną parkowe ścieżki, z uwzględnieniem dojazdu technicznego dla służb komunalnych.

Koszt realizacji inwestycji to niecałe 9,5 mln złotych. Rozpoczęcie robót planowane jest w połowie listopada, a ich zakończenie przewidywane jest III kwartale 2023 roku.  Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o.

Oprac. AO

TV

680 lat temu rozpoczęła się budowa Bazyliki Mariackiej w Gdańsku