• Start
  • Wiadomości
  • Pływalnie GOS czynne w wakacje. Sprawdź, jak i kiedy działają

Pływalnie GOS czynne w wakacje. Sprawdź, jak i kiedy działają

W czasie wakacji pływalnie administrowane przez Gdański Ośrodek Sportu funkcjonują inaczej niż przez resztę roku i nie wszystkie są otwarte jednocześnie. Mimo niezbędnych przerw technologicznych w każdej z czterech pływalni miejskich, w Gdańsku w lecie zawsze jest gdzie popływać.
03.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać cztery młode osoby w basenie, wszystkie mają na głowach czepki pływackie i okulary do pływania. Osoby są w trakcie pływania, a każda z nich jest widoczna na powierzchni wody z wyraźnymi uśmiechami na twarzach.
Pływalnia Gdańskiego Ośrodka Sportu na Chełmie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Akcja ekoKajak w nowej odsłonie na Motławie. Posprzątaj, popływasz za darmo i przysłużysz się środowisku

Jak działają pływalnie miejskie w lecie?

Do końca sierpnia zmienione będą godziny i terminy funkcjonowania pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu. Będzie można z nich korzystać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 20:00, wyłącznie w systemie aquaparkowym. To oznacza, że wejście możliwe będzie o dowolnej godzinie na 60 minut, z opcją przedłużenia pobytu za dopłatą.

Okres letni z powodu wyjazdów wakacyjnych i opcji kąpieli morskiej jest najdogodniejszym momentem na realizację przerw technologicznych (niezbędnych remontów i prac serwisowych) na pływalniach. Zaplanowano je w taki sposób, by przynajmniej jeden obiekt był w ciągłej dostępności.

Bezpieczne kąpieliska morskie w Gdańsku, boiska plażowe, udogodnienia dla niepełnosprawnych

Przerwy w pracy pływalni

Pływalnia Orunia

  • 22 czerwca – 31 lipca - dostępna
  • 1 sierpnia – 1 września – nieczynna

Pływalnia Osowa

  • lipiec – nieczynna
  • 1 sierpnia – 1 września - dostępna (z wyłączeniem 15.08)

Pływalnia Stogi

  • 22 czerwca – 31 lipca - dostępna
  • 1 sierpnia – 1 września – nieczynna

Pływalnia Chełm

1 lipca – 1 września – obiekt nieczynny

Dlaczego pływalnia na Chełmie wymaga zamknięcia na dwa miesiące?

- Pływalnia na Chełmie jest znacznie starsza niż pozostałe trzy, także pod względem zastosowanych tam rozwiązań technicznych, dlatego potrzebna jest dłuższa przerwa w jej działaniu - tłumaczy Michał Faran z Działu Promocji i Komunikacji GOS i jednocześnie zapewnia, że nie ma problemów z wejściem na pływalnie w wakacje. - Czasami poszczególne tory są rezerwowane dla grup zorganizowanych (kolonie, półkolonie), a po godzinie 17 - 18 jest więcej odwiedzających, ale raczej zawsze wszyscy chętni wchodzą. 

Dla pewności, warto zaglądać do uzupełnianych na bieżąco harmonogramów pracy poszczególnych pływalni, na których ew. grupy zorganizowane są zaznaczane na bieżąco.

Harmonogramy i inne informacje o gdańskich pływalniach dostępne są na poświęconej im stronie

Cennik biletów w systemie aquaparkowym

Bilet aquaparkowy normalny 18 zł/godz. + 25 gr za każdą rozpoczętą minutę
Bilet aquaparkowy ulgowy – niepełnosprawni, uczniowie i studenci do 26 roku życia, renciści i emeryci oraz weterani 12 zł/godz. + 20 gr za każdą rozpoczętą minutę
Bilet aquaparkowy rodzinny – minimum 1 dziecko do 16 roku życia, maksymalnie 2 pełnoletnich opiekunów 12 zł/godz. za 1 osobę + 20 gr za każdą rozpoczętą minutę; dziecko do 4 roku życia – bezpłatnie

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?