• Start
  • Wiadomości
  • Pierwsza taka prywatka. 200 seniorów zatańczyło na lotnisku

Pierwsza taka prywatka. 200 seniorów zatańczyło na lotnisku

Około 200 seniorów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i całego Pomorza uczestniczyło w prywatce, która odbyła się w środę, 29 listopada, w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Gdańsk. To pierwsze takie wydarzenie w historii.
29.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kilkanaście par tańczy
Organizowana w środę, 29 listopada, prywatka na lotnisku przede wszystkim była okazją do tego, by potańczyć do muzyki na żywo
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Złote Gody w Dworze Artusa. Wśród gdańskich małżonków podwójni medaliści

Pierwsza tego typu impreza taneczna przyciągnęła tłumy. Na środową prywatkę na gdańskim lotnisku zaproszonych zostało około 200 seniorów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i całego regionu pomorskiego – m.in. z Sierakowic, Gołubia, Kamienicy Szlacheckiej i Stężycy.

- Jesteśmy z Gdyni, przyjechaliśmy 50-osobową grupą. Bardzo chcieliśmy tu przyjechać, z samej ciekawości, żeby zobaczyć pierwszą taką imprezę. O wydarzeniu dowiedzieliśmy się od dyrektor Centrum Aktywności Seniora. W Gdyni jest bardzo dużo klubów seniora, z każdego klubu przyjechała 10-osobowa delegacja. Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy gościć na takiej nietypowej zabawie – mówiła pani Teresa. 

- Znalazłam się tu przez Stowarzyszenie „Nasza Gdynia”. Prowadzę podobne stowarzyszenie na terenie Rumi. Dojechać tutaj to nie był dla mnie problem, PKM jeździ, a ja też często odlatuję z tego lotniska do Frankfurtu, gdzie przez większość czasu mieszkam. Na potańcówki chodzę, i w Niemczech, i w Polsce. Dzisiaj na pewno będę tańczyć. Chociaż mam 75 lat – dodała dziarsko pani Elżbieta.

wysoki mężczyzna koło 40-tki tańczy ze starszą kobietą w białym żakiecie
Podczas wydarzenia obecny był zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji Piotr Grzelak, który chętnie tańczył z biorącymi udział w prywatce paniami
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Zatańczyć z prezydentem

W wydarzeniu organizowanym w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Gdańsk udział wziął zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji Piotr Grzelak, który obiecał, że zatańczy z każdą seniorką, która będzie tego chciała.

- Na takiej odlotowej imprezie jeszcze nie byłem – powitał gości prezydent Piotr Grzelak. - Udowodnimy to dzisiaj na parkiecie. Oczywiście ćwiczyłem, mam nadzieję, że podołam zadaniu. Spotkałem tu dzisiaj wielu znajomych, bardzo się cieszę, że możemy pobawić się w rodzinnej atmosferze. Myślę, że sprawimy, że to będzie impreza, którą długo będziemy wspominać i za rok spotkamy się ponownie.

Na gości czekał poczęstunek, fotobudka oraz mnóstwo miejsca do tańczenia. Wystąpił zespół Eva Band ze Starachowic, grający każdy rodzaj muzyki – jak mówią „od Bartoka do punk rocka”. Grupę tworzą wokalistka Ewa Cichocka, Piotr Cichocki i Marcel Materzok.

kilkuset seniorów w hali lotniskowej, siedzą przy stolikach, chodzą, robią sobie zdjęcia
Impreza okazała się frekwencyjnym sukcesem, jest więc bardzo prawdopodobne, że zostanie powtórzona za rok
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Lotnisko świętuje swoją rocznicę

Pierwsza prywatka na gdańskim lotnisku wpisuje się w 50. rocznicę powstania Portu Lotniczego Gdańsk, która przypada co prawda dopiero w 2024 roku, ale której świętowanie już trwa.

- Pierwszy raz podjęliśmy taką inicjatywę, chcieliśmy sprawdzić, czy spodoba się seniorom. Głosowanie odbywa się nogami. O zainteresowaniu niech świadczy aktywność na parkiecie - mówił Tomasz Kloskowski, prezes spółki Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zobacz fotorelację z prywatki na lotnisku:

Życzliwe i zaangażowane. Oto laureatki nagród RMG „Zasłużony dla gdańskiej młodzieży i „Zasłużony dla gdańskich seniorów”

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury