Piecki-Migowo. Trwa remont "trzeciej jezdni" ul. Jaśkowa Dolina

Mocno już wysłużona ulica, która w ostatnich latach kojarzyła się głównie z dziurami i sporymi kałużami po deszczu, przechodzi właśnie gruntowny lifting. Nową nawierzchnię kierowcy będą mogli przetestować prawdopodobnie już w lipcu. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy!

Piecki-Migowo. Trwa remont "trzeciej jezdni" ul. Jaśkowa Dolina
A
A
data publikacji: 17 kwietnia 2018 r.

Trwa remont tzw. trzeciej jezdni ul. Jaśkowa Dolina
Trwa remont tzw. trzeciej jezdni ul. Jaśkowa Dolina
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Na wyznaczonym odcinku jezdni wykonawca zakończył już prace rozbiórkowe. Obecnie kładzione są nowe warstwy podbudowy jezdni, a także krawężniki.

"Trzecia jezdnia" przebiega równolegle do głównej jezdni Jaśkowej Doliny, na wysokości od ul. Piecewskiej do Wileńskiej. Stanowi ona drogę dojazdową do znajdujących się w jej sąsiedztwie bloków mieszkaniowych, a także obiektów handlowych i usługowych. Jest to droga jednokierunkowa o ulicznym przekroju i jezdni o średniej szerokości 5,8 m, która wykonana została z betonu asfaltowego.

W ramach trwającej już inwestycji ułożone zostaną nowe warstwy asfaltowe jezdni i terenu utwardzonego. Wyremontowane zostaną chodniki, a do tego wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz progi zwalniające. Projekt przewiduje też pielęgnację zieleni oraz prace na istniejącej kanalizacji deszczowej.


Prace modernizacyjne potrwają do lipca br.
Prace modernizacyjne potrwają do lipca br.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Modernizacja "trzeciej jezdni" rozpoczęła się 26 marca. Ze względu na prowadzone prace zamknięto ulicę na odcinku od zjazdu z ul. Piecewskiej do skrzyżowania z ul. Nałkowskiej (to odcinek o długości około 200 m). W związku z tym odcinek od zjazdu z ul. Wileńskiej do ul. Nałkowskiej jest obecnie dwukierunkowy. Taka organizacja ruchu potrwa do 5 maja.

Jeżeli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem prace zakończą się w lipcu 2018 r.

Inwestycję realizuje firma Skanska S.A. z Warszawy. Jej koszt to 1,1 mln zł.oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl