• Start
  • Wiadomości
  • Piecki - Migowo. Święty Mikołaj i przedświąteczna zabawa na dzielnicowym jarmarku

Piecki - Migowo. Święty Mikołaj, śnieg i przedświąteczna zabawa na dzielnicowym jarmarku

Charakterystyczne gdańskie domki jarmarkowe pojawiły się po raz pierwszy w dzielnicy Piecki-Migowo. Stanęła też specjalna scena, na której pojawił się święty Mikołaj, a także Elfy, które zachęcały do różnych aktywności. Jarmark okazał się przede wszystkim okazją do świetnej zabawy dla najmłodszych. Kto nie zdążył przyjść w sobotę, może to nadrobić jeszcze w niedzielę. Na końcu tekstu publikujemy program z atrakcjami zaplanowanymi na 11 i 12 grudnia.
( Publikacja: 11.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zajrzyjcie na dzielnicowy jarmark w Pieckach - Migowie. Odbywa się on w dniach 11 - 12 grudnia
Zajrzyjcie na dzielnicowy jarmark w Pieckach - Migowie. Odbywa się on w dniach 11 - 12 grudnia
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W sobotę aura dopisała. Był śnieg i mróz, ale obyło się bez silnego wiatru i opadów. To zachęciło rodziny, zwłaszcza z małymi dziećmi, do zajrzenia na jarmarkowe stoiska, które znajdują się w "centrum" dzielnicy - na terenie u zbiegu ulic Bulońskiej i Rakoczego. Przed kilkoma dniami w tym miejscu uroczyście zapalono światełka na dzielnicowej choince.

Na stoiskach prezentują swoje wyroby lokalni gastronomicy - można spróbować czegoś słodkiego, ale też zjeść coś na na ciepło. Swoje stoisko ma też Dom Sąsiedzki Piecki-Migowo, wspierający akcję #GdańskPomaga, który przygotował wykonane przez uczestników zajęć dekoracje wykonane m.in. techniką decoupage czy szydełkową oraz wegańskie ekologiczne babeczki. Można też zakupić książkę "Norweska Baśń", do której ilustracje przygotowała lokalna ilustratorka.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się w sobotę animacje przygotowane dla najmłodszych.

Dzieci chętnie dołączały do zabawy - atrakcji tego dnia nie brakowało. W programie znalazły się m.in. tańce i zabawy z elfami, rozbijanie świątecznej piniaty, uroczyste powitanie Mikołaja i chrzest na jego pomocników, a nawet specjalna "mikołajkowa" wersja popularnego programu "Mam talent".

- Świetny pomysł z tym jarmarkiem. Przeprowadziliśmy się do Gdańska przed rokiem. Na miejsce do życia wybraliśmy Piecki - Migowo. Przypadkiem dowiedzieliśmy się o tej imprezie i cieszę się, że tu przyszliśmy. Nasz 4-letni syn jest zachwycony. Biega i skacze z innymi dziećmi. Przy okazji zajrzeliśmy na stoiska. Na niektórych jest naprawdę duży wybór ciekawych rzeczy - przyznała Natalia Pyrzek.


Pani Jadwiga Kubińska przyszła z kolei na jarmark ze swoimi wnuczkami.

- Na tych naszych osiedlach to tak za dużo atrakcji nie ma. Dobrze, że zorganizowali taką imprezę. Jest dziś dość zimno, ale moje wnuczki dobrze się bawią. To najważniejsze. Fajnie to wszystko tutaj zorganizowali dla dzieci. A ja spróbowałam przy okazji dobrego czekoladowego ciasta - zaznaczała pani Jadwiga.

 

 

Świąteczne Jarmarki Dzielnicowe debiutują w tym roku w gdańskich dzielnicach. Przed tygodniem zorganizowano go w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. W ten weekend, a więc 11 - 12 grudnia, odbywa się w Pieckach - Migowie, popularnie nazywanych przez mieszkańców "Moreną".

Świąteczne Jarmarki Dzielnicowe to nowa inicjatywa, której celem jest integracja lokalnej społeczności oraz wsparcie lokalnych inicjatyw. To okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym czy wspólnej zabawy z sąsiadami.

Jarmarkowe stoiska i domki dostarczyła spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie.

 

1