• Start
  • Wiadomości
  • Piecki-Migowo. Gdańszczanie i gdańszczanki - Ukrainkom. Z okazji Dnia Kobiet i... wojny

Piecki-Migowo. Gdańszczanie i gdańszczanki - Ukrainkom. Z okazji Dnia Kobiet i... wojny

Radni dzielnicy Piecki-Migowo przyzwyczaili już mieszkanki tej części Gdańska, że 8 marca są obdarowywane symbolicznym kwiatkiem. W tym roku, w związku z trwającą wojną na Ukrainie, radni postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. We wtorek zachęcali, i kobiety i mężczyzn, do przekazywania darów na rzecz uciekających zza wschodniej granicy.
08.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Pieckach - Migowie mieszkanki dzielnicy każdego roku mogą liczyć na kwiatka z okazji Dnia Kobiet. W tym roku każdy mógł też dodatkowo wesprzeć ukraińskie panie
W Pieckach - Migowie mieszkanki dzielnicy każdego roku mogą liczyć na kwiatek z okazji Dnia Kobiet. W tym roku każdy mógł też dodatkowo wesprzeć ukraińskie panie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

We wtorek, 8 marca, tuż przed godz. 16, na parkingu przed jednym ze sklepów przy ul. Rakoczego, pojawiło się dwóch radnych dzielnicy Piecki-Migowo: Łukasz Świacki - Przewodniczący Zarządu Dzielnicy i Grzegorz Giżewski - Zastępca Przewodniczącego. Towarzyszył im miejski radny, z klubu PiS, Przemysław Malak. Każdy z nich trzymał w ręce bukiet żółtych tulipanów, każdy zachęcał też idących do sklepu, bądź wracających z zakupami, do przekazywania darów na rzecz Ukrainek. Zorganizowali bowiem na miejscu zbiórkę potrzebnych rzeczy, niezbędnych obecnie osobom uciekającym od terroru wojny.

Kwiaty otrzymywała każda z kobiet, która przyniosła dary, ale trafiały one także w ręce przypadkowo przechodzących w pobliżu pań.

Gdańszczan nie trzeba było specjalnie przekonywać do tej akcji. W ciągu dwóch godzin przynieśli kilkadziesiąt różnych produktów, m.in. środków czystości, do higieny osobistej, a także szczoteczek i past do zębów, pieluchy, i wiele innych. Radni rozdali w sumie 280 tulipanów, które zresztą otrzymali bezpłatnie od jednej z kwiaciarni, działających w pobliżu, przy ul. Rakoczego, a także od właścicieli działającej w Pieckach-Migowie restauracji.

Przy odbieraniu darów i ich segregacji radnych wspierali uczniowie z SP nr 2.

Wszystkie zostały przekazane do miejskiego punktu wsparcia uchodźców, który zorganizowano w Śródmieściu, przy ul. Dolna Brama 8.

 
TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami