• Start
  • Wiadomości
  • Piecki - Migowo. Dzielnicowa feta na cześć świątecznej choinki. Były życzenia, konkursy i dużo śmiechu

Piecki - Migowo. Dzielnicowa feta na cześć świątecznej choinki. Były życzenia, konkursy i dużo śmiechu

Oj, działo się dziś (8 grudnia) w Pieckach - Migowie, dzielnicy popularnie nazywanej "Moreną". O godz. 18 uroczyście zapalono światełka na dzielnicowej choince, przystrojonej wcześniej bombkami i innymi świątecznymi ozdobami. Wydarzenie to przyciągnęło kilkudziesięciu mieszkańców - głównie rodzin z małymi dziećmi. Wzięła w nim udział także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
08.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Była wspólna zabawa, było też i pamiątkowe zdjęcie z dzielnicową choinką
Była wspólna zabawa, było też i pamiątkowe zdjęcie z dzielnicową choinką
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Bożonarodzeniowe drzewko stanęło, podobnie jak przed rokiem, przy skrzyżowaniu ulic Bulońskiej i Rakoczego. Z okazji rozświetlenia świątecznej dzielnicowej choinki, przygotowano sporo dodatkowych atrakcji. I tak: klub "Winda" Gdańskiego Archipelagu Kultury przygotował specjalnie z tej okazji koncert duetu Karolina Arczewska i Marcin Wincencik, którzy wykonali piosenki w klimacie okołoświątecznym i świątecznym. Było też dwóch Mikołajów - cieszących się dużym zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych - którzy rozdawali obecnym słodycze. Chętni mogli zrobić sobie z nimi też pamiątkowe zdjęcia, m.in. na tle dzielnicowej choinki.

Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Fundacji Gdańskiej, którzy częstowali piernikami, ciepłym barszczem i opowiadali o ekologii. Nie zabrakło też przedstawicieli miejskiej spółki Gdańskie Usługi Komunalne, odpowiedzialnej za odbiór odpadów z poszczególnych dzielnic naszego miasta. Ci zorganizowali dla najmłodszych konkursy, w ramach których zadawali pytania związane m.in. z segregacją śmieci, a także tematyką ekologiczną. Ci, którzy udzielali poprawnych odpowiedzi, mogli liczyć na nagrodę.

W wydarzeniu wzięli udział radni dzielnicy Piecki - Migowo, na czele z przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Łukaszem Świackim i jego zastępcą Grzegorzem Giżewskim. Była też spora reprezentacja miejskich radnych. W wydarzeniu wzięli bowiem udział: Michał Hajduk, Przemysław Malak, Cezary Śpiewak-Dowbór i Piotr Gierszewski.

 

 

Przyjdźcie na dzielnicowy jarmark

W dniach 11-12 grudnia zaplanowano lokalny jarmark w dzielnicy Piecki-Migowo, także przy skrzyżowaniu Bulońska/Rakoczego, w sąsiedztwie choinki. W sobotę i niedzielę na specjalnej scenie pojawi się św. Mikołaj. Poza bogatym programem artystycznym z atrakcjami dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają także na pchli targ. Z kolei lokalni restauratorzy oferować będą świąteczne potrawy, wypieki i wyroby cukiernicze. Dom sąsiedzki Piecki-Migowo, wspierający akcję #GdańskPomaga, przygotuje natomiast wykonane przez uczestników zajęć: dekoracje wykonane techniką decoupage, szydełkową i nie tylko oraz wegańskie ekologiczne babeczki. Na miejscu będzie można zakupić Norweską Baśń, do której ilustracje przygotowała ilustratorka mieszkająca w Pieckach - Migowie.

W miniony weekend pierwszy dzielnicowy jarmark odbył się na Oruni, przy ul. Gościnnej. Będzie to więc drugie wydarzenie w mieście o takim charakterze.

Świąteczne Jarmarki Dzielnicowe to nowa inicjatywa, której celem jest integracja lokalnej społeczności i wsparcie lokalnych inicjatyw. To okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym czy wspólnej zabawy z sąsiadami. To czas, aby lepiej poznać swoją dzielnicę, działających w niej mikro przedsiębiorców, rzemieślników i twórców.