Wsparcie kobiet z Domu Samotnej Matki Monar - Markot

Każda z nas świętuje Dzień Kobiet w inny sposób - czasem tylko symbolicznie, czasem bardzo uroczyście. Grzegorz Giżewski, zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Piecki - Migowo, zachęca, by tego dnia pomyśleć o kobietach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. 8 marca organizuje on mobilną zbiórkę na rzecz kobiet, które przebywają obecnie w gdańskim Domu Samotnej Matki przy ul. Kochanowskiego.
( 07.03.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu dwóch dorosłych mężczyzn, dwie dziewczyny i chłopak, patrzą na zebrane dary w kartonach i torbach, które ustawiono obok samochodu osobowego
Organizatorem środowej zbiórki charytatywnej jest Grzegorz Giżewski (w pomarańczowej bluzie), zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Piecki - Migowo
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Zbiórki charytatywne organizowane w trakcie różnego typu świąt stały się już pewną tradycją w dzielnicy Piecki - Migowo. Odpowiada za nie Grzegorz Giżewski radny dzielnicy, który pełni równocześnie funkcję zastępcy przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Piecki - Migowo. Zaledwie trzy tygodnie temu, 14 lutego, z okazji walentynek, zorganizował zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wspierali go uczniowie - wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny. Odzew mieszkańców był bardzo duży. Idąc za ciosem, postanowili zorganizować kolejną charytatywną akcję.

Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Zbiórka, podobnie jak poprzednio, odbędzie się na parkingu przy sklepie Netto, mieszczącym się przy ul. Rakoczego. Dary będzie można przynosić 8 marca w godz. 16.00 – 18.00.

- Tym razem organizujemy mobilny punkt zbiórki na rzecz pomocy dla Domu Samotnej Matki Monar - Markot. To wolontariusze z SP nr 2 zaproponowali, by wesprzeć podopieczne tej placówki - zaznacza Grzegorz Giżewski.

W trakcie zbiórki mile widziana jest przede wszystkim żywność oraz środki higieniczne, w tym:
- płatki śniadaniowe
- mleko UHT, olej
- mleko w proszku

- słodycze
- kaszki dla dzieci
- gotowe obiadki w słoiczkach
- artykuły higieniczne zarówno dla dzieci, jak i kobiet.
Grzegorz Giżewski zdradza też, że na darczyńców czekać będzie miła niespodzianka - symboliczny, świąteczny tulipan.