Paweł Pietraszko środkowym Trefla. - Wiedziałem, że nie mogę odmówić

Paweł Pietraszko od sezonu 2024/2025 dołączy do drużyny Trefla Gdańsk. 33-letni środkowy do stolicy Pomorza przenosi się z Lubina. - Kiedy otrzymałem propozycję gry w Treflu wiedziałem, że nie mogę odmówić. Klub i miasto Gdańsk dają ogromne możliwości. Razem z drużyną chcę walczyć o najwyższe cele - mówi zawodnik. Umowa została podpisana na dwa lata.
05.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna w koszulce z założonymi rękoma na brzuchu
Paweł Pietraszko będzie zawodnikiem Trefla przez dwa sezony
fot. Trefl Gdańsk

Kim jest Paweł Pietraszko 

Paweł Pietraszko urodził się 5 października 1990 roku, ma 201 cm wzrostu. Swoją przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął w 2010 roku, w drużynie AZS Politechniki Opolskiej. W kolejnych latach grał m.in. w pierwszoligowych klubach Kęczanin Kęty, PSG KPS Siedlce i GKS Katowice, z którym w 2016 roku awansował do PlusLigi z pierwszego miejsca pierwszej ligi.

W Katowicach spędził 3 lata. Stamtąd trafił do Indykpolu AZS Olsztyn, gdzie grał przez dwa kolejne sezony. W latach 2020-2024 był zawodnikiem Cuprum Lubin. W minionym sezonie zagrał w 29 meczach, zdobywając 226 punktów.

Do Gdańska na dwa lata

Umowa między Treflem a Pietraszko została podpisana na dwa lata.

- Kiedy otrzymałem propozycję gry w Treflu wiedziałem, że nie mogę odmówić. Klub i miasto Gdańsk dają ogromne możliwości. Razem z drużyną chcę walczyć o najwyższe cele. Jestem przekonany, że sprawimy niejedną niespodziankę w nadchodzących rozgrywkach i osiągniemy zadowalający wynik - mówi Paweł Pietraszko.

- Paweł Pietraszko to zawodnik o niezwykłym potencjale i wielkim sercu do gry. Jestem przekonany, że jego obecność w drużynie znacząco wzmocni nasz zespół i pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów w nadchodzącym sezonie. Jego doświadczenie i umiejętności będą bezcenne zarówno na boisku, jak i poza nim - dodaje Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Z ekipy mistrza Polski do domu. Moustapha M’Baye nowym środkowym Trefla

Oni są w Treflu

Po sezonie 2023/2024 w Treflu doszło do dużych zmian kadrowych. Zespół opuścił trener Igor Juricić oraz kilku kluczowych zawodników.     

Ważne kontrakty w Treflu mają: atakujący Aliaksei Nasevich, rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński, środkowy Janusz Gałązka, przyjmujący: Piotr Orczyk, Jakub Czerwiński, libero Voitto Koykka.

Nowe kontrakty podpisali: atakujący Jakub Jarosz, przyjmujący Rafał Sobański, środkowi: Bartłomiej Mordyl i Moustapha M’Baye oraz libero Fabian Majcherski.

Taki będzie sezon 2024/2025 PlusLigi

Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. O tytuł mistrza Polski rywalizować będzie 16 drużyn

W pierwszej kolejce zagrają:

  • Aluron CMC Warta Zawiercie – BOGDANKA LUK Lublin
  • Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel
  • Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa
  • GKS Katowice – MKS Będzin
  • Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Koźle
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki
  • Indykpol AZS Olsztyn – PGE GiEK Skra Bełchatów
  • Cuprum Stilon Gorzów – Trefl Gdańsk

Faza play-off PlusLigi 2024/2025 rozpocznie się w ostatni weekend marca. Zagra w niej osiem najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym, trzy najniżej notowane zespoły po tym etapie opuszczą PlusLigę.

W ćwierćfinale i półfinale play-off grać się będzie do dwóch wygranych spotkań, w finale do trzech.

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku