• Start
  • Wiadomości
  • Paweł Adamowicz uhonorowany. Pamiątkowa tablica w Wałbrzychu

Paweł Adamowicz uhonorowany. Pamiątkowa tablica w Wałbrzychu

Kolejne miasta upamiętniają ś.p. Pawła Adamowicza. Tablicę pamiątkową odsłonięto w środę, 24 kwietnia, w Wałbrzychu. Wcześniej uhonorowano byłego prezydenta Gdańska m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.
24.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w budynku ratusza w Wałbrzychu. Podczas uroczystości obecny był m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w budynku ratusza w Wałbrzychu. Podczas uroczystości obecni byli m.in. brat ś.p. Pawła Adamoiwcz - Piotr Adamowicz (trzeci z lewej) oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski (drugi z prawej)
fot. FB Jacek Karnowski

 

W budynku ratusza w Wałbrzychu odsłonięto w środę 24 kwietnia tablicę upamiętniającą śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 

- Był wybitnym samorządowcem, patriotą wiernym ideom demokracji i Solidarności - mówił o prezydencie Adamowiczu prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

W kameralnej uroczystości wzięli udział radni miasta, pracownicy urzędu a także samorządowcy z całej Polski, którzy tego dnia przybyli do Wałbrzycha na Kongres Małych i Średnich Miast Polski. Drogę życiową Pawła Adamowicza przypomniał zebranym prezydent Sopotu. Jacek Karnowski zwracał m.in. uwagę na fakt, że prezydent Gdańska był od samego początku zaangażowany w ideę samorządności nie tylko poprzez kandydowanie w pierwszych wyborach lokalnych w roku 1990, ale także poprzez współorganizowanie cyklu szkoleń dla przyszłych samorządowców.

W uroczystości uczestniczył także brat śp. prezydenta - Piotr Adamowicz, który podziękował prezydentowi i radnym za inicjatywę a wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha za liczne uczestnictwo w uroczystościach żałobnych po śmierci Pawła Adamowicza.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ

tablica adamowicz mala

Treść tablicy

Pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska w latach 1998-2019. Samorządowca i patrioty, wiernemu idei demokracji, wolności i solidarności. Zamordowany w czasie służby publicznej. Zmarł 14 stycznia 2019 roku w Gdańsku. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Drzewko w hołdzie prezydentowi Adamowiczowi zasadzono we Wrocławiu. Będzie też skwer jego imienia

Po Warszawie, Pradze również Wrocław i Poznań. Kolejne miasta chcą uhonorować Pawła Adamowicza

Praga uczci pośmiertnie prezydenta Adamowicza. Będzie miał swoją ulicę

Paweł Adamowicz honorowym obywatelem Miasta Stołecznego Warszawy