• Start
  • Wiadomości
  • “Papety: z ostatniej chwili” – pierwszy odcinek nowego sezonu serialu Teatru Miniatura

“Papety: z ostatniej chwili” – pierwszy odcinek nowego sezonu programu Teatru Miniatura

„Papety: z ostatniej chwili” to odcinkowy program dla najmłodszych z wykorzystaniem lalek teatralnych. Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu miniserialu dla dzieci odbędzie się w czwartek, 31 grudnia. Emisja na Facebooku Teatru Miniatura o godz. 17.00, na YouTube teatru o 17.30, na www.gdansk.pl o 19.30.
( 30.12.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie z prób do pierwszego odcinka II sezonu `Papety: z ostatniej chwili` Teatru Miniatura w Gdańsku, od lewej: Marlenka, Mirek, dziadek Ryszard
Zdjęcie z prób do pierwszego odcinka II sezonu `Papety: z ostatniej chwili` Teatru Miniatura w Gdańsku, od lewej: Marlenka, Mirek, dziadek Ryszard
Fot. Teatr Miniatura

 

W pierwszym sezonie dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami higieny i kontaktu w trakcie epidemii, dowiedziały się, czemu muszą zostać w domu i czym jest kwarantanna. Przy okazji poznały malowniczą rodzinę Papetów (które objaśniały im wszystkie te zagadnienia): Dziadka Ryszarda, Babcię Irenę, Marlenkę i Mirka oraz kilka innych lalek, które wychynęły z rekwizytorni Teatru Miniatura, żeby zagrać w kolejnych odcinkach serii. W ostatnim odcinku pierwszego sezonu Papety spotkały Flávia Paixão, kapitana gdańskiej Lechii.


Drugi sezon, nowe przygody

Na początku drugiego sezonu spotykamy rodzinę Papetów na przełomie roku. W 2021 rok wkraczają bez uprzedzeń, z optymizmem, nadzieją na lepsze jutro i powrót babci Ireny z Zanzibaru (gdzie seniorkę rodu zatrzymała pandemia). Marlenki nie opuścił misyjny duch edukowania jej fanów w kwestiach bieżących – co młoda reporterka i influencerka weźmie na warsztat w tym sezonie, przekonamy się niebawem. Pierwszy odcinek nowej serii będzie o noworocznych postanowieniach oraz o sposobach świętowania sylwestra i ich konsekwencjach, z których część z nas niekoniecznie musi zdawać sobie sprawę... Odcinek został przygotowany we współpracy z gdańskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt PROMYK.


Miniatura dzieciom w sieci

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza „Papetami” Teatr realizuje inne cykle – E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia z nimi o emocjach, Uchosfera – familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci – warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami. Udostępnia także różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi.

Kanał YouTube Teatru Miniatura / profil teatru na Fb

oprac. IB


Odcinek został dofinansowany z darowizny od Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej.