Projekt PKM Południe. Weź udział w drugiej serii spotkań informacyjnych

Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza do udziału w drugiej serii spotkań informacyjnych poświęconych budowie nowej linii kolejowej PKM Południe. To inwestycja, która ma kluczowe znaczenie dla komunikacji nie tylko w obrębie południowych dzielnic Gdańska, ale też w południowej części aglomeracji trójmiejskiej. Spotkania odbędą się w dniach 20-24 czerwca.
( Publikacja: 13.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
PKM Południe zmieni oblicze południa Gdańska i sąsiednich gmin
PKM Południe zmieni oblicze południa Gdańska i sąsiednich gmin
źródło: PKM

PKM Południe - konsultacje czerwiec 2022

Jak zapewnia inwestor, czyli Pomorska Kolej Metropolitalna, projekt PKM Południe od samego początku realizowany jest w sposób transparentny, otwarty na potrzeby mieszkańców, którzy są jego bezpośrednimi beneficjentami. Dzięki temu już podczas I etapu PKM w latach 2010-2015 udało się realizować trudne społecznie prace takie jak wyburzenia budynków i wycinki drzew praktycznie bez protestów, a często przy poparciu mieszkańców, czekających na nową linię kolejową, ułatwiającą im codzienne podróże do pracy czy szkoły.

Uwaga pasażerowie! Linie nocne: zmiany rozkładów i numeracji linii oraz nowa linia N16

Podczas zapowiadanych czerwcowych konsultacji PKM chce szczegółowo zaprezentować projekt mieszkańcom terenów, przez które ma przebiegać nowa trasa kolejowa (miasto Gdańsk, miasto i gmina Pruszcz Gdański, gmina Kolbudy i gmina Żukowo). Najpierw (20 czerwca) zaplanowano spotkania dla mieszkańców Oruni, św. Wojciecha, Lipiec i Chełmu. Następnie (21 czerwca) do konsultacji zaproszeni są mieszkańcy Oruni Górnej, Gdańska Południe, a także mieszkańcy sąsiedniej gminy Pruszcz Gdański. Czerwcowe konsultacje zakończy (22 czerwca) spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ujeścisko-Łostowice oraz gmin Kolbudy i Żukowo. W dniach 23-24 czerwca natomiast do siedziby PKM przy ul. Budowlanych 77 zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Poniżej szczegółowy plan spotkań:

plakat

PKM Południe - Jak wziąć udział w konsultacjach?

W pierwszej serii spotkań można było wziąć udział osobiście lub śledzić ją na żywo w internecie dzięki transmisji online na kanale YouTube PKM. Pliki wideo można odtworzyć pod podanym linkiem. Druga seria spotkań informacyjnych projektu PKM Południe będzie miała natomiast formę dyżurów projektantów i przedstawicieli PKM czekających na zainteresowanych.

PKM Południe. Weekendowy spacer trasą, po której w przyszłości pojedzie kolej RELACJA 

Wszyscy mieszkańcy będą mogli nie tylko poznać proponowany przebieg PKM Południe i możliwe lokalizacje nowych przystanków, ale przede wszystkim podzielić się swoimi opiniami i oczekiwaniami wobec tego projektu. W sumie zaplanowano w tym roku aż trzy serie spotkań informacyjnych. Pierwsza odbyła się już w kwietniu. Ostatnia będzie miała miejsce jesienią 2022 r.