• Start
  • Wiadomości
  • Ostatnie dni składania wniosku o dowód osobisty przez internet - tylko do 26 lipca

Ostatnie dni składania wniosku o dowód osobisty przez internet - tylko do 26 lipca

W związku ze zmianami przepisów ustawy o dowodach osobistych, tylko do 26 lipca 2021 r., do godz. 23.59, można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego korzystając z drogi elektronicznej - za pośrednictwem platformy ePuap na stronie obywatel.gov.pl. Począwszy od 27 lipca osoba ubiegająca się o dowód będzie musiała osobiście złożyć wniosek o jego wydanie w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju.
20.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od 27 lipca 2021 r. osoba ubiegająca się o dowód będzie musiała osobiście złożyć wniosek w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju
Od 27 lipca 2021 r. osoba ubiegająca się o dowód będzie musiała osobiście złożyć wniosek w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

W Gdańsku wymieniamy ok. 1 tysiąca dowodów osobistych tygodniowo, a składanie wniosków o jego wymianę przez internet cieszyło się w ostatnim czasie ogromną popularnością. 

Niestety, niedługo złożenie wniosków będzie wymagało osobistej wizyty. Wynika to ze zmiany przepisów, a wraz z nią konieczności pobierania odcisków palców oraz składania odręcznego podpisu, którego odzwierciedlenie będzie zamieszczone w dowodzie. 

Te zmiany zostały czasowo wstrzymane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak możliwości składania wniosków w formie elektronicznej już nie będzie.

Dlatego w  celu ułatwienia uzyskania dowodu osobistego mieszkańcom Gdańska z dniem 26 lipca br.  Urząd Miejski w Gdańsku uruchamia obsługę Klientów w zakresie dowodów osobistych we wszystkich trzech  lokalizacjach: 

  • ZOM 1 ul. Partyzantów 74, 
  • ZOM 3 ul. Nowe Ogrody 8/12 , 
  • ZOM 4 ul. Wilanowska 2a 

bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę. Wystarczy przyjść, pobrać bilet numerowy i złożyć wniosek lub odebrać gotowy dowód.

Oczywiście, nadal pozostawiamy możliwość korzystania z rezerwacji wizyt, dzięki czemu unikniemy konieczności czekania w kolejce i lepiej zaplanujemy sobie dzień, a sama wizyta w urzędzie zajmie nam zaledwie kilkanaście minut.

W celu rezerwacji  wizyty można zadzwonić pod całodobowy numer Gdańskiego Centrum Kontaktu 58 52 44 500 lub zrobić to przez internet na stronie: https://www.gdansk.pl/rezerwacja

 

TV

Kamienica przy ul. Toruńskiej 25 po remoncie.