Olszynka. Ulica Na Szańcach w nowej odsłonie

Zakończyła się realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Na Szańcach - ulica OdNowa”, w ramach którego powstał nowy chodnik i naprawiona została nawierzchnia jezdni. Po wakacyjnym remoncie 200-metrowy odcinek ulicy Na Szańcach, między ulicami Zuchów i Bratki, prezentuje się jak nowy.
16.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
wyremontowany odcinek drogi asfaltowej
Nowa nawierzchnia asfaltowa ulicy Na Szańcach
mat. GZDiZ

Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Opata Rybińskiego

Remont odcinka ulicy Na Szańcach realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego nie służył wyłącznie poprawie jego estetyki. Na pierwszym miejscu stało bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzięki przeprowadzonym przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni pracom nastąpiła w tej kwestii widoczna poprawa.

Dotychczas piesi poruszali się nieutwardzonym poboczem lub skrajem jezdni. Po zakończonych pracach mogą bezpiecznie korzystać z chodnika, który został dowiązany do istniejącego ciągu pieszego od ulicy Zuchów do ulicy Modrej. Zakres robót obejmował również jezdnię, na której ułożona została nowa warstwa asfaltowa, dzięki czemu kierowcy przejeżdżają tamtędy bezpiecznie i komfortowo. W sumie wyremontowano 1400 m² nawierzchni jezdni i położono 316 m² ciągu pieszego.

Przeprowadzenie prac na ul. Na Szańcach było realizacją projektu z tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Olszynka pod nazwą „Na Szańcach - ulica OdNowa”.

Oprac. AO

Wyłożenie projektu planu w dzielnicy Jasień: Szadółki, rejon ulicy Nowej Jabłoniowej

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku