To była “studniówka w chmurach”. Zobacz, jak na 34. piętrze Olivia Star bawili się maturzyści z IV LO

Wyżej w całej północnej Polsce się nie da - to pewne. Uczniowie klas maturalnych IV LO w Gdańsku wymarzyli sobie, że swoją studniówkę zorganizują na 34 piętrze wysokościowca Olivia Star. Bal odbył się w czwartek wieczorem, 5 stycznia. Zobacz fotogalerię z tej niezwykłej studniówkowej uroczystości.
06.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To wyjątkowa szkoła - IV LO w Gdańsku jest placówką z klasami mistrzostwa sportowego. Panom nie brakuje krzepy, paniom zresztą też, co można zobaczyć na innych zdjęciach
To wyjątkowa szkoła - IV LO w Gdańsku jest placówką z klasami mistrzostwa sportowego. Panom nie brakuje krzepy, paniom zresztą też, co można zobaczyć na innych zdjęciach
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Olivia Star - ile osób bawiło się na 34. piętrze?

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego ma swoją siedzibę w Nowym Porcie. 

W balu na 34. piętrze Olivia Star uczestniczyło 200 osób - maturzyści, ich goście i kadra nauczycielska. Na otwarcie był chodzony tradycyjnie polonez. Efektownie było w sali, ale i poza nią: za oknami roztaczała się panorama rozświetlonego w wieczornych godzinach Gdańska. Krótko przed północą do sali wjechały dwa specjalnie dedykowane torty, po 10 kg każdy - prezent od Prezydent Miasta Gdańska.

Gdańskie studniówki. Około 5 tysięcy osób skosztuje tortów zamówionych przez Miasto

Gdańsk - ile studniówek w tym roku szkolnym?

Pod opieką samorządu, w mieście działa obecnie 20 liceów ogólnokształcących, 13 techników oraz 2 branżowe szkoły II stopnia. W Gdańsku jest też 20 liceów oraz 3 technika, które nie są prowadzone przez władze samorządowe. W sumie będzie więc prawie 60 balów studniówkowych. Dwa wcześniejsze odbyły się 2 i 17 grudnia. Bal IV LO w Olivia Star był jak dotąd zapewne najbardziej niezwykły pod względem wyboru miejsca zabawy.

NASZA FOTORELACJA Z BALU: