• Start
  • Wiadomości
  • Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Dmowskiego, Koziorożca i Karłowicza

Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Dmowskiego, Koziorożca i Karłowicza

W poniedziałek, 21 września, w godzinach porannych zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego (Wrzeszcz Górny), Koziorożca (Osowa) i Karłowicza (Strzyża). Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prosi mieszkańców o zapoznanie się ze szczegółami.
20.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego. KLIKNIJ w mapkę, aby powiększyć
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego od poniedziałku, 21 września
mat. DRMG

 

Prace torowe na Opata Rybińskiego. Zmiana organizacji ruchu samochodów i komunikacja zastępcza. MAPA

 

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Dmowskiego

W poniedziałek, 21 września, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego we Wrzeszczu Górnym. Z uwagi na kolejny etap robót nastąpi niewielkie zawężenie jezdni w obu kierunkach na skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego z ulicą Ks. Zator-Przytockiego. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około miesiąc.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dmowskiego wynikają z trwającej tam budowy drogi rowerowej. Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Realizacja inwestycji zakończy się w grudniu tego roku.

 

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Koziorożca. KLIKNIJ w mapkę, aby powiększyć
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Koziorożca od poniedziałku, 21 września
mat. DRMG

 

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Koziorożca

W poniedziałek, 21 września, w godzinach porannych rozpocznie się również układanie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni na ulicy Koziorożca, które potrwa dwa dni. Z tego względu w godzinach 8:00 - 16:00 zamknięty zostanie prawy pas ulicy Koziorożca, od ronda z ulicą Junony do pasażu handlowego. Zamknięty zostanie także „ślepy” odcinek ulicy Koziorożca - do ulicy Afrodyty. Wjazd na osiedle naprzeciwko pasażu odbywać się będzie ulicami Borchardta, Dar Pomorza, i Afrodyty.

We wtorek, 22 września, zamknięty zostanie natomiast prawy pas, jadąc w kierunku ronda z ulicy Junony. W trakcie układania nawierzchni nie będzie możliwości dojazdu do posesji, o czym zostali już poinformowani właściciele nieruchomości. Wraz z postępem prac, w ciągu dnia będą otwierane poszczególne fragmenty ulicy, na których zostały ułożone masy. Sugerowany objazd prowadzić będzie ulicami Niedziałkowskiego - Jednorożca - Wodnika. Prace powinny zakończyć się do godziny 16:00.

Uwaga - wprowadzenie zmian w organizacji ruchu uzależnione jest od pogody. W przypadku opadów deszczu termin może ulec przesunięciu.

 

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Karłowicza. KLIKNIJ w mapkę, aby powiększyć
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Karłowicza od poniedziałku, 21 września
mat. DRMG

 

Zmiana organizacji ruchu na ul. Karłowicza

W poniedziałek, 21 września, w godzinach porannych zostaną ponadto wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Karłowicza. Planowane jest zamknięcie ulicy na odcinku od posesji 19 do posesji 15/12 - skwer Krzysztofa Kolberga - ulica Kisielewskiego. Wjazd w ulicę Kisielewskiego będzie odbywał się od strony ulicy Zamenhofa. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca września.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Karłowicza związane są z rozpoczynającą się modernizacją jezdni i chodników na tej ulicy w ramach Programu Modernizacji Chodników. Wykonawcą jest firma WPRD Gravel. Prace zakończą się w listopadzie tego roku.

Oprac. AO

 

Wrzeszcz. Budowa drogi dla rowerów na ul. Dmowskiego. Zobacz postępy prac

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania