• Start
  • Wiadomości
  • Nieodpłatna komunikacja miejska dla migrantów wojennych z Ukrainy również w kwietniu

Nieodpłatna komunikacja miejska dla migrantów wojennych z Ukrainy również w kwietniu

O kolejny miesiąc została przedłużona możliwość bezpłatnego korzystania z gdańskiej komunikacji miejskiej dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Ulga będzie obowiązywała do końca kwietnia i będzie dostępna na tych samych zasadach jak do tej pory. Podobnie zdecydowały gminy zrzeszone w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej.
27.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nieodpłatna komunikacja miejska to jeden z elementów wsparcia migrantów wojennych z Ukrainy
Nieodpłatna komunikacja miejska to jeden z elementów wsparcia migrantów wojennych z Ukrainy
mat. UMG

 

 

O uzdrawiającej - dla uchodźców i dla nas - mocy pomagania mówi psycholożka Paulina Pawlicka


- Pomagamy w każdy możliwy sposób, przygotowaliśmy sztab Gdańsk Pomaga Ukrainie. Koordynujemy pomoc rzeczową, psychologiczną, prawną. Nieodpłatne przejazdy dla wojennych uciekinierów to kolejne narzędzie, które usprawnia i porządkuje kwestie ich pobytu w naszym mieście – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która zarządzenie w tej sprawie podpisze w najbliższych dniach.

Nieodpłatne przejazdy dla migrantów wojennych z obywatelstwem ukraińskim będą odbywały się na podstawie jednego z trzech dokumnatów:

  • paszportu ze stemplem wjazdowym od daty 24 lutego 2022 r. lub
  • karty pobytu uchodźcy lub
  • tymczasowego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Powyższe dokumenty zwalniają z konieczności posiadania biletu bądź jakichkolwiek innych zaświadczeń. 


Solidarni z Ukrainą

Zdaniem władz Miasta Gdańska, w świetle wydarzeń w Ukrainie w pełni uzasadnionym jest udzielenie możliwie największej pomocy uchodźcom wojennym z tego państwa. Jedną z form szerokiego pakietu wsparcia oferowanego przez Gminę Miasta Gdańska na rzecz uchodźców z Ukrainy jest udzielenie ulgi w transporcie lokalnym. Wprowadzenie niniejszego zarządzenia jest więc w pełni uzasadnione.

To jedna z wielu podjętych przez miasto Gdańsk inicjatyw, które mają na celu wsparcie migrantów z Ukrainy w tych trudnych chwilach.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu Ukrainki i Ukraińcy będą mogli w łatwy sposób dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.