• Start
  • Wiadomości
  • Nie tylko zapalenie światełek na choinkach. Co jeszcze będzie działo się w dzielnicach?

Nie tylko zapalanie światełek na choinkach. Co jeszcze będzie działo się w dzielnicach?

Od kilku dni w różnych częściach Gdańska uroczyście "odpalane" są świąteczne drzewka. To jednak nie wszystkie atrakcje dla mieszkańców. Radni kilku dzielnic postanowili zorganizować też spotkania mikołajkowe dla najmłodszych, spotkania opłatkowe dla starszych mieszkańców, ale też kameralne świąteczne koncerty i spektakle teatralne. Sprawdźcie, co będzie się działo w najbliższych dniach.
06.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu mikołaj w biało czerwonym stroju, siedzi na tronie, obok niego po lewej jest elfica w zielonym stroju, a po prawej stoi mężczyzna w wojskowym stroju sprzed dwustu lat
Grudzień to czas świątecznych spotkań, w tym wizyt Św. Mikołaja. Sprawdźcie, co będzie działo się w najbliższych dniach w dzielnicach Gdańska
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
 
PRZYMORZE WIELKIE
Osiedlowy Klub Bolek i Lolek zaprasza dzieci w wieku 3+ na mikołajkowe przedstawienie teatralne pt. "Dziadek do orzechów", a po nim - na spotkanie z Mikołajem. Odbędzie się ono 6 grudnia o godz. 17.
Natomiast 13 grudnia o godz. 18.00 zaplanowano koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Festiwalowego SANS Mundus Cantat pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej. Zajrzyjcie na ul. Kołobrzeską 57. Wstęp wolny.
 
MATARNIA
W piątek 8 grudnia Rada Dzielnicy Matarnia zaprasza mieszkańców zarówno tej dzielnicy, jak i sąsiednich, na spotkanie wigilijne. Radni zachęcają do udziału we wspólnym kolędowaniu i świątecznym poczęstunku. 
- Będzie to okazja do rozmowy, ale też możliwość poznania się bliżej - zachęcają radni. 
Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o godz. 17.30, w sali konferencyjnej Przychodni MediART Matarnia, przy ul. Złota Karczma 25.
 
ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA
W sobotę, 9 grudnia, w tej dzielnicy uroczyście zapalone zostaną lampki na dzielnicowej choince u zbiegu ulic Pomorskiej i Gospody, ale już dzień wcześniej, w piątek 8 grudnia, Rada Dzielnicy ŻWJT, wraz z Osiedlowym Klubem Kultury "Feluka", zapraszają najmłodszych na "Roztańczone Mikołajki", czyli wspólną świąteczną zabawę, w tym... na spotkanie z Mikołajem. Zajrzyjcie o godz. 17 do Klubu "Feluka" przy ul. Gdyńskiej 4. Koniecznie zabierzcie dobre humory.
UJEŚCISKO - ŁOSTOWICE
Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Odbędzie się ono w piątek, 8 grudnia, od godz. 17, w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 6, przy ul. Lawendowe Wzgórze 5. Dajcie znać waszym samotnym, starszym sąsiadom. Jeżeli potrzebny będzie transport na to wydarzenie, zgłoście to pod nr 512 844 725.
 
STOGI
Rada Dzielnicy Stogi zaprasza na "Mikołajki dla dzieci" w sobotę, 9 grudnia.
W programie:
  • godz. 15.00 - spektakl pt. "Jak Elfy Mikołajowi bajkę wymyślały",
  • godz. 15.40 - "Pogotowie w Elfowie" - gry, konkursy, tańce hulańce,
  • godz. 16.30 - spotkanie ze Św. Mikołajem.
Zajrzyjcie do budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Stryjewskiego 28, w godz. 15 - 17.30.
 
ANIOŁKI
Rada Dzielnicy Aniołki wraz z Fundacją Edukacji Przedsiębiorczości Społecznej zapraszają mieszkańców na przedświąteczne spotkanie przy choince, które odbędzie się 13 grudnia. 
W programie m.in.
  • spotkanie z Mikołajem,
  • ubieranie choinki własnoręcznie przygotowanymi przez mieszkańców ozdobami,
  • słodki poczęstunek,
  • warsztaty świąteczne,
  • włączenie zimowych iluminacji.
Wszystko to będzie się działo na skwerze przy Placu Michalaka, od godz. 15. Zajrzyjcie z całymi rodzinami, zabierzcie znajomych!
OSOWA
W miniony weekend w Parku Chirona rozbłysła świąteczna choinka, a już w przyszłym tygodniu, 14 grudnia, Rada Dzielnicy Osowa zaprasza mieszkańców na koncert świąteczny w wykonaniu Kasska Vocal Band. Odbędzie się on w budynku Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego 14. Początek o godz. 19.
Dwa dni później, 16 grudnia - spotkanie wigilijne osowianek i osowian. Także w SP nr 81. Początek o godz. 11. Tradycją w tej dzielnicy jest też Św. Mikołaj, który przed świętami... pojawia się na jednym z rond w dzielnicy i rozdaje łakocie. 17 grudnia kierowcy i piesi zobaczą go u zbiegu ulic Wodnika i Jednorożca. Wypatrujcie go od godz. 11.30.

TV

To przedszkole jest wzorem